Hüseyin Özcan Çocuk Parkı Açıldı

03 Mayıs 2012

Hayırsever İşadamı Hüseyin Özcan tarafından yaptırılan Çocuk Parkı Vali Güngör Azim Tuna ve eşi Pervin Tuna’nın katılımıyla açıldı.

Yapıldak Köyü Saltık Mahallesindeki Çocuk Parkının açılışına Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk, Hüseyin Özcan Çocuk Yuvasında kalan çocuklar ve vatandaşlar da katıldı.

1980 yılından bu yana her Vali döneminde bir şeyler yapmanın kendisine nasip olduğunu ifade eden hayırsever iş adamı Hüseyin Özcan, çocuklar yararına, yapımında kendisinin de şahsen çalıştığı çocuk parkını hizmete açmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Açılış programında bir konuşma yapan Vali Güngör Azim Tuna da şunları kaydetti;

“Açılışını yapmak için toplandığımız Hayırsever Hüseyin Özcan tarafından yaptırılan çocuk parkının şimdiden tüm çocuklarımıza ve ailelerimize hayırlı olmasını dilerim. Çocuklar bizim geleceğimizdir. Çocuklarımızın gelecekte mutlu, her daim sağlıklı ve vatana millete faydalı birer nesil olarak yetişmeleri için elimizden gelen her fedakarlığı göstermeliyiz. Hüseyin Özcan beyefendi sadece maddi yönden değil, manevi yönden zengin, yüksek erdem sahibi bir hayırsever vatandaşımızdır. Hüseyin Özcan Çocuk Yuvası başta olmak üzere, birçok hayırseverlik örneği sergileyerek ilimize çok değerli katkıları olmaktadır. Özellikle kimsesiz ve muhtaç çocuklarımıza yönelik yaptığı yardım ve destekler birçok hayırseverimize örnek niteliktedir. Hayırsever vatandaşlarımız, imkanı olan vatandaşlarımız, güçleri nispetinde, okul, yurt, laboratuar, derslik, park, onarım, kitap bağışı gibi ayni ya da nakdi destekleriyle kendilerinin ya da yakınlarının isimlerini en yararlı bir şekilde yaşatabilirler. Her zaman onların desteklerini bekliyoruz. Bu güzel park, çocuklarımızın daha temiz, daha düzenli ve uygun bir ortamda eğlenmelerini, oynamalarını sağlayacaktır. Aileler ve bizlerde çocuklarımızın böyle güzel ve düzenli bir ortamda bulunuyor olmalarından memnuniyet duymaktayız. Hüseyin Özcan Bey’e bir kez daha teşekkür ediyor, yardımlarının devam edeceği inancıyla, hepinize sevgilerimi sunuyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından Hüseyin Özcan Çocuk Parkı çocuklarların da katılımıyla Vali Güngör Azim Tuna ve Hüseyin Özcan tarafından açıldı. Vali Güngör Azim Tuna’nın eşi Pervin Tuna ve Hüseyin Özcan’ın eşi Şükran Özcan tarafından çocuklara birer kol saati hediye edildi. Açılış programında ayrıca Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Okul birincisi Şebnem Turan’a Vali Güngör Azim Tuna ve eşi Pervin Tuna tarafından hediye verildi. Program sonunda Yapıldak sakinleri adına Doktor Ümit Tuna tarafından Hayırsever İş adamı Hüseyin Özcan’a teşekkür plaketi takdim edildi.

[Kaynak: canakkale.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir