İbrahim Batdal’dan Vali Ahmet Çınar’a Teşekkür Ziyareti

17 Kasım 2014

Türkiye Görme Engelliler Derneği Çanakkale Şube Başkanı İbrahim Batdal, Vali Ahmet Çınar’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

İbrahim Batdal ziyaretinde ‘Yüzüncü Yıl Seferberlik Çağrısı, Büyük Yürüyüş Projesi’nin gerçekleştirilmesinde Vali Ahmet Çınar’ın kendilerine büyük destek verdiğini belirterek teşekkür etti.

Yüzüncü Yıl Seferberlik Çağrısı, Büyük Yürüyüş Projesi kapsamında 57. Alay Şehitliği’nden aldıkları toprağı ve Türk Bayrağını Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a götürdüklerini, Sayın Cumhurbaşkanı tarafından 45 dakika ağırlanmaktan büyük bir onur duyduklarını vurgulayan İbrahim Batdal, Vali Ahmet Çınar’a “Size Sayın Cumhurbaşkanının selamını getirdim” dedi.

Proje ile ilgili olarak bazı basın organlarında yapılan haber ve beyanatlardan dolayı Vali Ahmet Çınar’dan özür dileyen İbrahim Batdal verilen beyan ve yapılan haberlerin yanlış olduğunu bunları asla tasvip etmediğini söyledi. Önemli mesajlar veren ve geniş yankı bulan “Yüzüncü Yıl Seferberlik Çağrısı, Büyük Yürüyüş Projesi” için İbrahim Batdal ve emeği geçenlere teşekkür eden Vali Ahmet Çınar; “Güzel bir iş yaptınız ve her zaman yanınızdayız. Sayın Cumhurbaşkanı tarafından kabul edilmeniz büyük bir onur. Ayrıca proje sahibi olarak yalnız gitmeniz daha etkili oldu. Valinin sizi alıp götürmesi gerekmiyor” dedi.

Dernek Başkanı İbrahim Batdal, bir medya mensubunun aynı proje için “Valilik” adını da zikrederek büyük bir şirketin ilgililerini arayıp 180.000 (yüzseksenbin) Lira gibi fahiş bir meblağı istediği duyumunu aldığında da, engellilerin kişisel menfaatler için kullanılmaya çalışılmasının çok üzücü olduğunu ifade etti.

[canakkale.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir