İbrahim Bodur Anadolu Lisesi Öğrencileri Kent Müzesi’ne Konuk Oldu

25 Nisan 2015

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’ne 22 Nisan 2015 Çarşamba günü Çanakkale İbrahim Bodur Anadolu Lisesi öğrencileri konuk oldu.

2013-2015 yılları arasında gerçekleştirilen Comenius projesi “FLUXUS” Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında Norveç, İspanya gezileri ve Çanakkale ev sahipliği paylaşımlarının ardından son gezileri 23-27 Mart 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen Lüksemburg gezisi ile ilgili deneyimlerini paylaştılar. Sohbet, geziye katılan Melek Ezgi Irmak, Eylem Cancaroğlu, Özlem Bülbül, Melis Zeybek, Peker Çakar, Utku Dönmüş, Doruk Gezgin Baran, Didem Akgün, Türkü Çebi, Esil Önür, Gül Gülel’in anlatımları ve sunumları ile zenginleşti. Gezide birlikte oldukları öğretmenleri İpek Şahin, Semra Yılmaz, Bülent Kaya ve Abdullah Yavuz başta olmak üzere tüm Çanakkale İbrahim Bodur Anadolu Lisesi’ne teşekkür eden öğrenciler son gezileri Lüksemburg ile ilgi paylaşımlarda bulundu. Lüksemburg gezileri sırasında okullardaki sanat eserlerinin yoğunluğuna duydukları hayranlığı dile getirirken yaptıkları CNA (merkezi ulusal yayın) gezisini de paylaştılar. Lüksemburg’un çok uluslu bir kent olduğunun altını çizerlerken bunun getirisi olarak kasaların yanında yer alan kasiyerlerin konuşabildikleri dillerin yazılı olduğu kupalar olduğunu belirttiler. Yanlarında kaldıkları ailelerin misafirperverliğine değinirken Türk kahvaltısı gibi kahvaltıya rastlamadıklarını, yemek kültürlerine alışmak da sıkıntı çektiklerini ifade ettiler. Lüksemburg’da onları ağırlayan öğrencilerin şehirlerinin tarihlerini oyun şeklinde anlattıklarını ve böylece sıkılmadan pek çok şeyi öğrenebildiklerini söylediler. Öğrenciler, şans olarak gördükleri projenin bitiminden duydukları üzüntüyü dile getirirken büyük deneyim kazandıklarını, bundan sonraki adımlarında da bu deneyimleri değerlendirmek istediklerini belirttiler.

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde 29 Nisan 2015 Çarşamba Saat 18.00’da Doç. Dr. Demet Güleç Öyekçin ile “Şiddet ve Kadın Psikolojisi” isimli sohbet gerçekleştirilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir