İÇDAŞ 11 Gemisi Mavi Sularda

08 Aralık 2010

İÇDAŞ Tersanesinde yapılan İÇDAŞ 11 gemisi 8 Aralık Çarşamba günü saat 10.00’da İÇDAŞ çalışanlarının katılımında yapılan sade bir törenle mavi sularla buluştu.

Balon tekniği kullanılarak alkışlar arasında denize indirilen gemi İÇDAŞ Tersanelerinde yapılan 14. gemi olmakta. İÇDAŞ 11 gemisinin kızak üstünde yapımının 6 ay sürdüğünü belirten yetkililer, 149 metre boyunda, 23 mt genişliğinde 20.000 deadweigtht tonajlı çift dipli, marine line boyalı ve 10.000 NM seyir mesafesine sahip İÇDAŞ 11 gemisinin 3.5 ay sürecek deniz üstü çalışmasının ardından İÇDAŞ 11 gemisinin deniz ticaret filomuz arasında yerini alarak seferlerine başlayacağını söylediler.

İÇDAŞ Gemi İşletme Müdürü Demir Cüre; “İÇDAŞ 11 gemisi İÇDAŞ tersanelerinde yapılan çeşitli sınıfta 14 gemi arasında 6. kimyasal tanker olup, bu geminin yapımında 400 kişi çalışmıştır.İÇDAŞ tersanelerinin aynı anda 10 gemi yapma kapasitesine sahip olduğunu ve bu durumda 4000 kişiyi istihdam edebileceği dikkate alınırsa, gemi inşa sanayinin ülkemiz ve istihdam için ne denli önemli olduğu anlaşılmaktadır” dedi.

Tamamlanan geminin sevgilisine kavuşurcasına denize gidişini heyecanla izleyen İÇDAŞ çalışanları ise duygularını “Burada yapılan üretimin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.Kendi yaptığımız gemilerle dolan bir denize bakmak bize mutluluk veriyor” diyerek ifade ettiler.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir