İÇDAŞ, Çanakkale Belediyespor’a Bu Yıl da Sponsor

04 Ekim 2012

3 yıldan bu yana Çanakkale Belediyespor takımına sponsor olarak destek veren İÇDAŞ firması bu yıl da desteğini esirgemedi. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da bulunduğu tören ile Çanakkale Belediyespor Kulüp Başkanı İsmet Güneşhan ve İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin protokol imzaladı.

Protokol töreninde bir konuşma yapan Çanakkale Belediyespor Kulüp Başkanı İsmet Güneşhan, verdikleri destekten ötürü İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin’e teşekkür etti. Başkan Güneşhan, “Bu İÇDAŞ ile Belediye Spor kulübü olarak ortak bir protokol imzalıyoruz. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi bu yılda yine İÇDAŞ kulübümüzün sponsoru olacak. Bildiğiniz gibi İÇDAŞ sadece Çanakkale’nin veya Türkiye’nin değil, Dünya’nın en önemli ekonomi kuruluşlarından bir tanesi. Kentimizde ekonomi haricinde diğer alanlar da da önemli katkılar destekler veriyor. 3 yıldan bu yana da kulübümüze destek veriyor. Buradaki esas amaçta kentteki yaşayan çocuklarımızın çok sayıda insanımızın spor yapması ve onlara olanak sağlanması. Ben kulübümüz ve yönetim kurulumuz adına onlara çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda bu davranış başka şirketlerimize örnek olur umarım. Diğer şirketlerde diğer sporculara yardımcı olmasını diliyoruz” dedi.

Amatör spor kulüplerinin her zaman yanlarında olduklarını söyleyen İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin ise, gençlerimizin geleceği bizim için önemli dedi. Engin konuşmasında, “Bugün gençlerimizin sportif faaliyetlerine katkı vermek için bir aradayız. Yarına bırakılacak en güzel eser iyi yetişmiş bir gençliktir. Spor, gençlerimizin enerjisini, özgüveni yüksek sağlam bir karakterle gelişmesini sağlar. Özellikle maddi imkânı olmayan çocuklarımızın her branşta spor yapabilmelerine imkân sağlamayı görev biliyoruz. Gençlerimizin spor tesislerinin yanından gıpta ederek, boyunları bükük şekilde geçmesine gönlümüz razı değil. Geçmiş günlerde bunu yaşamış biri olarak, bizi en mutlu eden şey çocuklarımızın, gençlerimizin gözlerinde gördüğümüz mutluluktur. BU mutlulukla yelken, yüzme branşlarında spor yapabilmeleri için ülkenin en donanımlı tesislerini Çanakkale gençlerinin hizmetine sunduk. Bugün de amatör branşlarda binlerce Çanakkale gencine hizmet veren Çanakkale Belediyespor’a sponsor olmaktayız. Gençlerimize destek verdiğimizde onlar Çanakkale’nin adını başarılarıyla duyurarak karşılık veriyorlar. Daima yegâne amacımız güzel ülkemize, güzel eserler kazandırmaktır. Bu uğurda her şeyi fani varlığımızdan üstün tutmak değişmez düsturumuz olmuştur. Çanakkale’ye hizmet heyecanıyla birilerine rahatsızlık verdiysek boynumuz kıldan incedir” şeklinde konuştu.

Çanakkale’de spor yapılması için gençlere her zaman çağrı yaptıklarını hatırlatan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise “Her iki başkana da teşekkür edip kutluyorum. İÇDAŞ Çanakkale Belediyespor’a kız voleybol takımı ağırlıklı olarak 3 yıldan bu yana destek veriyor. Sağ olsunlar. Teşekkür ediyorum. Ayrıca ortaklaşa yaptığımız yelken sporunun mekanı var. Gayet güzel yaptılar ve yoğun bir sporcu barındırıyorlar. Tabii amatör spora destek veriyorlar. Onlar canı gönülden destekliyorlar. Amaç burada gençlerin spora alışkanlıklarının yaratılması. Dolayısıyla bu destekler önemli. Keşke bütün firmalar olabildiğince kendi çaplarınca bu ilin spor dallarına destek verseler ve buradan da daha çok sporcu çıkabilse. Olsun yine de biz kendi çapımızda bunu yapıyoruz. Sponsorumuz da İÇDAŞ başarılar diliyorum” şeklinde vurguladı.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir