İÇDAŞ, Geleceğin Çevrecilerini Ağırladı

16 Ekim 2014

“EnvironmentalSustainability is ourResponsibility” (Çevresel Sürdürülebilirlik Bizim Sorumluluğumuzdur) isimli Comenius Okul Ortaklığı projesi kapsamında Türkiye’ye gelen 14-18 yaş arası 40 yabancı öğrenci, İÇDAŞ Değirmencik Tesisleri’ni ziyaret etti.

Comenius Okul Ortaklığı projesi kapsamında İspanya, İtalya, Polonya, Romanya, Letonya ve Almanya’dan Türkiye’ye gelen, büyük çoğunluğu 14-18 yaş arası 40 yabancı öğrenci ile Biga Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’nden gelen 20 öğrenciden oluşan 60 kişilik gezi grubu İÇDAŞ Değirmencik Tesislerini ziyaret etti. Tesisin tanıtımının yapıldığı sunumun ardından tesisleri gezen öğrencilerin ilk durağı balık çiftliği oldu.Demir çelik tesisi soğutma suyunda yılda 100 bin adet çipura ve levrek balığı yetiştirildiğini öğrenen öğrenciler ve öğretmenleri balık çiftliğine büyük ilgi gösterdiler. Balık çiftliği gezisinin sonrasında öğrencilere Marmara Denizi’nden arıtılan tatlı sudan ikram edildi. Gezinin son durağı olarak Haddehane’de 1100 C’de çeliğin ezilerek inşaat çeliğine dönüşümüne tanık olan öğrenciler için unutulmaz bir teknik gezi oldu.

İÇDAŞ A.Ş.’nin sürdürülebilir büyüme alanında yaptığı çalışmalar ulusal ve uluslararası alanda ilgi görmeye devam ediyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir