İÇDAŞ Spor Kulübü Satranç Kursları Başladı

İÇDAŞ Spor Kulübü Satranç Kursları Başladı
21 Şubat 2014

İÇDAŞ Spor Kulübü’nün bünyesindeki ‘Satranç Başlangıç Seviye Kursu’ 17 Şubat 2014 Pazartesi günü 33 öğrencinin katılımıyla başladı.

Satranç çocuğu zorlamadan, bir oyun gibi kendi arzusuyla düşüncesini bir konu üzerinde yoğunlaştırmasını sağlayan, oyun içinde yapılacak bir hamlenin oyunu nasıl şekillendireceğini, oluşan yeni durumun ne gibi sonuçlar doğurabileceğini neden-sonuç ilişkisi içinde ortaya koyan bir oyundur.

Çanakkale’nin geleceği olan çocuklarımızın fiziksel gelişimleri yanında çevrelerini daha iyi tanımaları, daha iyi iletişim kurmaları ve sosyal yönlerini daha fazla geliştirmeleri amacıyla İÇDAŞ Spor Kulübü Satranç Okulu, 07?14 yaş aralığındaki çocukların ücretsiz olarak katılabilecekleri bir satranç kursu açtı.

Satranç kursunun eğitmeni Doğa Göksel ile birlikte 17 Şubat 2014 Pazartesi günü eğitimlere başlayan öğrenciler hem keyifli zaman geçirirken hem de satranç oyununun temel kurallarını öğrenmeye başladı. 33 öğrenciyle başlanan kursta katılımcı sayısı 52 ye ulaşmış olup, sayının her geçen gün daha da arttığı belirtildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir