İÇDAŞ Spor Kulübü’nden Parion’da Sertifika Töreni

13 Temmuz 2012

İÇDAŞ Spor Kulübü’nde Temel Yelkencilik Eğitimini tamamlayan 90 sporcuya Yelkencilik Sertifikaları 13 Temmuz Cuma günü Parion Antik Kenti Odeonunda düzenlenen törenle verildi.

İÇDAŞ Spor Kulüp Başkanı Fuat Erkan Tekin “Yaz döneminde Yelken eğitmenlerimiz Cem Öztek, Özgür Akansel, Serdaç Yaşar nezaretinde 3 etap olarak düzenlediğimiz ücretsiz Yelken Kurslarımızın ilk etabını başarıyla tamamlayan 90 minik sporcumuza hem kültürel değerlerimizi ve İÇDAŞ tesislerini tanıtmayı, hem de sertifikalarını İÇDAŞ sponsorluğunda gün ışığıyla buluşan Parion’da vermeyi anlamlı bulduk.” şeklinde açıklama yaparken; sertifika töreninde kısa bir konuşma yapan İÇDAŞ Spor Kulübü Yelken Okulları sorumlusu Şehnaz Doğruyol ise “Çanakkale rüzgarın kenti. Rüzgarın çocuklarını Yelken sporuna kazandırmak bize büyük mutluluk veriyor” dedi.

Parion kazılarında ortaya çıkarılan Roma Hamamı, Anfi Tiyatro ve Agora yapılarını inceleyen misafirlere Parion Antik Kent kazıları hakkında bilgi veren Parion kazı başkanı Prof. Dr. Cevat Başaran duygularını “Adını Troya antik çağ destanı kahramanlarından Paris’ten alan Parion, bugün bu törenle ve genç yelkencilerle yeniden hayat buldu.Çanakkale Boğazını geçen ilk çağ yelkenlerinin vazgeçilmez uğrak ve ticaret noktası olan Parion’da bugün Çanakkaleli yelkencileri ağırlamaktan ve sevinçlerini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.”şeklinde ifade ederek yelkencilerin kazılar hakkındaki sorularını yanıtladı.

İÇDAŞ Spor Kulübünün Çanakkale ve Karabiga Yelken Okullarında 20 günlük eğitimlerini başarıyla tamamlayan sporcuların yüzlerinde yaz tatillerinde yelken sporuyla tanışmanın mutluluğu görülüyordu. Sertifikalarını aldıktan ve Parion’da gönüllerince eğlendikten sonra İÇDAŞ entegre çelik tesislerini ziyaret eden minik yelkenciler gezi sonrası tesislerden ayrıldılar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir