İÇDAŞ’taki Açılışları 7 Bakan Gerçekleştirdi

17 Mart 2013

Başbakan Erdoğan’ın yoğun programı nedeniyle İÇDAŞ’taki açılışlara katılamazken, 7 Bakan açılışları gerçekleştirdi.

İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi fabrikalarındaki açılışa Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile birlikte İçişleri Bakanı Muammer Güler, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile İÇDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Tacettin Aslan ve İÇDAŞ Yönetim Kurulu üyesi Bayram Aslan ile işçiler katıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, açılışta İÇDAŞ, Avrupa’da ikinci, dünyada 8.sırada bir kapasiteye sahip olduğunu söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, konuşmasında “İÇDAŞ, Avrupa’da ikinci, dünyada 8. sırada bir kapasiteye sahip. Burada her birinizi emeği var.” dedi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yoğun programından dolayı bu açılışa katılamadığını belirterek, “İnşallah yarın bir fırsat, bulursak buraya tekrar gelmek istiyorlar. İnşallah yarın bir mani olmazsa Sayın Başbakanımızın başkanlığında buradaki ziyaretimizi tamamlayacağız.” şeklinde konuştu.

İÇDAŞ’ın yalnızca enerji sektöründe değil demir çelik ve ağır sanayide de damgasını vuran bir şirket olduğunu belirten Bakan Taner Yıldız, “Çanakkale ve Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasına girdi. Kendilerini kutluyor başarılar diliyorum. Biga ve Çanakkale’nin dokusu ve yapısı sağlam, insanları tükettiğinden fazlasını üreten bir yapısı var. Bunun örneklerinden birindeyiz. Yine tükettiğinden daha fazla üreten enerji santralleri ile beraber yalnızca bu bölgenin değil Trakya’nın da enerjideki güvenliğinin önemli teminatı olacaktır. Ben bu tesisin Biga’ya, Çanakkale’ye ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Bakanlar toplu olarak katılımcılar ile birlikte açılışı gerçekleştirdi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir