İçim Dışımdan Büyük: “Arkadaşım Bienal”

09 Mayıs 2015

“Yol açın bulduğum ilk renkli şeyle çizeyim,
Yol açın sokaktaki çamura şekil vereyim,
Yol açın tuhaf sesler çıkartayım,
Bırakın hareketlerimde, yürüyüşümde gariplikler olsun…”

Çanakkale’de 9 Mayıs – 7 Haziran 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan Arkadaşım Bienal – 2. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali, bugün gerçekleştirilen etkinliklerle açıldı. 45 yabancı ülke başta olmak üzere, Türkiye’den de toplam 35 kentten binlerce çocuğun katılım gösterdiği bienal farklı konseptiyle ilgi çekmeyi başardı.

Çanakkale Belediyesi, Arkadaşım Bienal Ekibi ve DADA Neşeli Fikirler Atölyesi ana ortaklığında yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde birçok kurum ve kişiyle ortaklık kurularak gerçekleştirilen Arkadaşım Bienal – 2. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali, İskele Meydanı’nda düzenlenen etkinlikler ile açıldı. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da katılım gösterdiği çocuk bienali, daha sonra ana bienal mekanı olan Doğtaş galerisinde devam etti. En çok çocukların eğlendiği etkinlik sırasında eserleri inceleyen Başkan Gökhan, bienal direktörü Erdinç Alnıak’tan sık sık bilgiler alarak çocuklarla beraber fotoğraf çekildi.

Küratörlüğünü Ani Setyan’ın, direktörlüğünü Erdinç Alnıak ve Evren Aldoğan’ın yürüttüğü Arkadaşım Bienal, “İçim Dışımdan Büyük” sloganıyla çocuklar, gençler ve eğitmenlerin farklı sanat disiplinleriyle, farklı malzeme, teknik ve ifade biçimleriyle tanışması ve özgün işler çıkarmasına vesile olmayı hedefliyor. Bienal, 7 Haziran 2015 tarihine dek ziyaret edilebilecek.

Doğanlar Yatırım Holding, Esas 17 Burda ve Açık Toplum Vakfı’nın desteklediği Bienal’e, Cafe du Port, Beyza Reklam, Anzac Otel, Kervansaray Otel, Aşkın Art Otel, İnan Aydınlatma, Tahsildaroğlu, Çanakkale İçinde, Çanakkale İnternet Medya ve Çanakkale Olay Gazetesi de katkı veriyor.

Bienal Mekanları
DOĞTAŞ Bienal Ana Mekanı
İskele Meydanı
Korfmann Kütüphanesi
Yazar ve Sanatçı Evi
Çanakkale Seramik Müzesi

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir