“İçinden Müzik Geçen Romanlar” Çanakkale’de Sahne Aldı

16 Şubat 2015

Çanakkale Belediyesi, 14 Şubat Dünya Öykü Günü kapsamında Yazar Buket Uzuner ve Sanatçı Mehtap Meral’i “İçinden Müzik Geçen Romanlar” adlı edebiyat ve müzik dinletisi ile Çanakkaleli sanatseverler ile buluşturdu.

14 Şubat 2015 Cumartesi günü, Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte Mehtap Meral muhteşem sesi, Buket Uzuner kitaplarındaki kahramanların incelikleri ile büyüledi. Buket Uzuner Gelibolu’yu anlatan kitabı “Uzun Beyaz Bulut Gelibolu”, “Su” kitabı ile başlayan “Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları” başlıklı üçlemesi, üçlemenin ikinci kitabı olan ve henüz yayınlanmamış “Toprak” kitabı ve diğer eserlerinin hikâyelerini anlatırken, Mehtap Meral birbirinden güzel şarkılar ile bu hikâyeleri destekledi.

Program boyunca Özgecan Aslan’ı anarak, yaşanan vahşeti kınayan Uzuner ve Meral, neşeli ve eğlenceli eserler seslendirmekten kaçınarak tepkilerini dile getirdi.

Etkinliğe Eşi Hale Gökhan ile birlikte katılan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, program sonunda Mehtap Meral ve Buket Uzuner’e çiçek takdim ederek, sundukları güzel program için teşekkür etti. Başarılı kadınları görmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Gökhan, herkesin Sevgililer Günü ve Dünya Öykü Gününü kutladı.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir