!f İstanbul, !f² Kapsamında Çanakkale’de İzleyicilerle Buluştu

!f İstanbul, !f² Kapsamında Çanakkale’de İzleyicilerle Buluştu
27 Şubat 2012

“!f²” için seçilen beş film, !f İstanbul’un son üç günü olan 24-25-26 Şubat 2012 tarihlerinde, İstanbul ile aynı zamanda Çanakkale Yalı Hanı’nda gösterime sunuldu.

Çanakkale Koza Gençlik Derneği, Ece Ayhan Sivil Girişimi, Düş Yola, Killilik Hat Tattoo, ÇABİSAK ve ‘Çanakkale İçinde’ işbirliği ile düzenlenen !f² Film Festivali’ne katılımın yoğun olduğunu belirten etkinlik koordinatörü Doğancan Çetin, “27 kentle beraber eş zamanlı olarak düzenlenen bu etkinlikte sinemaseverlerle birlikte heyecanımızı paylaştığımız çok keyifli bir süreç ve haftasonu geçirdik. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı !f² film gösterimlerine her geçen yıl ilgi artıyor. Emeği geçen herkese ve tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.” dedi.

Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız filmler festivali !f İstanbul’un ‘!f²: İstanbul’dan Canlı’ projesi kapsamında !f’i !f yaptığına inandıkları If A Tree Falls: A Story Of The Earth Liberation Front, Terri, Tahrir 2011: The Good, the Bad and the Politician, El Lenguaje de los Machete, Li Vir isimli beş filmden oluşturduğu bir seçki izleyicilerle buluştu.

!f² filmleri üçüncü senesinde, Türkiye’de 24 şehrin yanı sıra, Ramallah, Beyrut ve Lefkoşa’da İstanbul ile eşzamanlı olarak gösterime girdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir