İhracat Şampiyonlarında Çanakkale Ödülü İÇDAŞ’la Aldı

29 Mayıs 2012

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) İhracat Şampiyonları Ödül Töreni Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın katılımlarıyla 28 Mayıs Pazartesi günü Ankara Rixos otelde gerçekleştirildi.

Törende konuşan Başbakan Erdoğan Türkiye’nin 2023 yılında 500 milyar dolarlık ihracat hedefine başarılı bir yol haritasıyla yürüdüğünü belirterek, ülke ihracatının 9 yılda 3.75 kat arttığını önümüzdeki 11 yılda  dört kat daha artmasıyla bu hedefe ulaşılacağını söyledi.

Törende TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi  ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan da yaptıkları konuşmalarda İhracatın geliştirilmesinin ülkenin tüm kurumlarının uyum ve işbirliği içinde ulusal bir politika olarak desteklenmesi gerektiğinin altını çizdiler.

Törende 2011 yılında  Türkiye’nin en çok ihracat yapan 10 firması Tüpraş, Ford, Oyak Renault, Vestel, Tofaş, Arçelik, Toyota, Kibar Dış Ticaret, Habaş ve İÇDAŞ olarak açıklandı. İhracat şampiyonlarına ödülleri Başbakan Erdoğan tarafından takdim edilirken, Çanakkale’yi temsil eden İÇDAŞ adına ödülü Bülend Engin aldı.

İÇDAŞ 2011 yılında Çanakkale tesislerinde gerçekleştirdiği üretimden yapmış olduğu 1 milyar 339 milyon USD’lik ihracatla; ihracat şampiyonları arasında yer alırken Çanakkale’ye anlamlı bir gurur yaşatmış oldu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir