“İhtiyaçtan Fazla Hukuk Fakültesi Var”

09 Aralık 2015

Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi öğrencilerinin derslerine girdi.Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, ders kapsamında;” Yöneticilik, Hukuk ve Halkla ilişkiler” konusunda öğrencilerle bilgi paylaşımında bulundu.

Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, konuşmasında yöneticilerde olması gereken özellikler, Baroların fonksiyonları, yöneticilerin hukuk ile ilişkileri konularına değindi. Türkiye’de ihtiyaçtan daha fazla hukuk fakültesi olduğuna dikkat çeken Av. Bülent Şarlan, Hukuk Fakültelerinde öğrenci sayısının fazla, akademisyen sayısının ise az olduğunu belirtti. Şarlan, geleceğin yönetici adaylarına “Başarılı olmanın yolu çalışmaktan geçer. İyi bir yönetici sadece çalışmakla yetinmemeli yanı sıra sosyal olarak da aktif olmalı” önerisinde bulundu.

İnternete değil Avukata Müracaat Edin!

Türkiye’de hukuk sistemi hakkında da görüşlerini paylaşan Şarlan, hukukun büyük bir deniz olduğunu, avukatların zorluklar içinde hukukun gerçekleşmesi için mücadele ettiğini söyledi.

Şarlan şu sözlerle konuşmasına son verdi; “Günümüzde vatandaşlarımız artık hukuki sorunlarının çözümlerini kendileri de araştırıyor. Önceden internetten inceleme yapıyorlar. İnternet vesilesiyle hukuki bilgiye ulaşmaya çalışıyorlar. Bu durum bir yönüyle iyi olabilir. Fakat bilinmelidir ki sadece internet üzerinden, bazı hukuk sitelerine bakarak, birtakım bilgilere erişmekle bir karara varmak mümkün değildir. Vatandaşlarımız internete değil, Avukatına danışmalıdır. Davalarını muhakkak Avukatı kanalıyla takip etmeliler.Aksi halde mağduriyet yaşayabilir.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir