II. Afetlerde Acil Yardım Sempozyumu Gerçekleştirildi

26 Mayıs 2015

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü ile Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Topluluğu ortaklığında II. Afetlerde Acil Yardım Sempozyumu gerçekleştirildi.

Troia Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Çanakkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, ÇOMÜ Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Gülbu Tanrıverdi, AFAD İl Müdürü Erdoğan Çabuk, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Mehmet Sönmezler ile kurum-kuruluş temsilcileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından açılış konuşmalarına geçildi.

Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Topluluk Başkanı Emre Aydın, Türkiye’nin doğal afet kavramına yabancı olmadığını belirterek toplumun afetlere hazırlıklı olmasının önemli olduğunu kaydetti. Aydın, topluluk olarak toplumdaki afetler konusunda oluşan bilgi eksikliğini en alt düzeye çekmek için faaliyetlerde bulunduklarını da ifade etti.

Doç. Dr. Gülbu Tanrıverdi, Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü öğrencilerinin oldukça aktif olduğunu belirterek, bölümün kendi mezunlarını yetiştirmenin ötesinde kendi mezunları ile birtakım etkinlikler gerçekleştirdiğini söyledi. ÇOMÜ Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü kurucularının da sempozyumda olduğunu ifade eden Tanrıverdi, kendi kurdukları bölümü unutmayarak sempozyum davetini kabul eden Prof. Dr. Günhan Erdem ile Dr. Işık İşhan’a çok teşekkür ettiğini belirtti. Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü’nün vefa açısından da önemli bir konumda bulunduğunu belirten Tanrıverdi, bölümün eski bir akademisyeni olan Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar’ın Sağlık Yüksekokulu’nun tüm aktivitelerine önemli destekler sunduğunu ve bundan ötürü de kendisine teşekkürlerini sunduklarını kaydetti.

Açılış konuşmalarının ardından oturumlara geçildi. Yüksekokul Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fehmi Volkan Akyön moderatörlüğünde gerçekleşen birinci oturumda Prof. Dr. Günhan Erdem, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Mehmet Sönmezler, Dr. Ufuk Hüşan ve Öğr. Gör. Melikşah Turan birer sunum yaptılar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir