İki Orman İşçisi Kaz Dağları’nda Ölü Bulundu

18 Kasım 2010

Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’nde orman işçisi Uğur Bekret (39) ile Yüksel Akyel (35) kaldıkları barakanın önünde ölü bulundu. İki işçinin kesin ölüm nedeni yapılacak otopsi sonucunda belirlenecek.

Balık satarak geçimini sağlayan Sezer Akın, dün öğlen mantar toplamak için Bayramiç’e bağlı olan Kaz Dağları eteklerindeki Çırpılar Köyü’ne gitti. Bir süre mantar toplayan Akın, saat 19.30 sıralarında dönüş için yola koyuldu. Akın, Çırpılar Sınırlı Sorumlu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin ağaç seyreltme işinde çalışan işçilerin kaldığı barakanın önüne geldiğinde iki erkeği yerde ölü olarak buldu. Akın, hemen Çırpılar Köyü’ne gidip, durumu Sınırlı Sorumlu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ahmet Uzunoğlu ve jandarmaya bildirdi. Olay yerinde jandarmanın yaptığı incelemede, ölen iki kişinin arkadaşlarının bayram tatiline gitmesinin ardından ağaç kesim işine devam etmek için kalan orman işçileri Uğur Bekret ile Yüksel Akyel olduğu belirlendi.

İkisi de bir süre önce eşlerinden boşandığı öğrenilen Bekret ve Akyel’in cesetleri, kesin ölüm nedenlerinin saptanması için Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Jandarma olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Evciler Köyü Muhtarı Fethi Çakıroğlu, ölü bulunan Bekret ile bir çocuk babası Akyel’in samimi arkadaş olduklarını, daha önce köyde kahvecilik yaptıklarını işleri bozulunca da orman işçisi olarak çalışmaya başladıklarını söyledi.

[Kaynak: Hürriyet]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir