İki Yeni Tesisle 9 Köyün Tarım Arazisi Suya Kavuşturulacak

11 Aralık 2012

Çanakkale’de Lapseki Bayramdere ovası sulama tesisi ile Ezine ve Ayvacık ilçelerinde Akçin Göleti olmak üzere toplam 1870 hektar tarım arazisinin su ihtiyacını karşılayacak iki tesis hizmete girecek. Tesisler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 12 Aralık 2012 Çarşamba günü 112 tesisle birlikte toplu açılış töreniyle açılacak.

Lapseki’ye kazandırılan Bayramdere Ovası Sulama Kompleksi sayesinde Adatepe, Hacıömerler ve Çardak’ta olmak üzere toplam 1050 hektar tarım arazisi sulanacak. Yine Akçin Göleti ile Ayvacık’ta Akçin, Sapanca, Misvak ve Süleyman köyleri ile Ezine’de Karagömlek ve Bahçeliova’nın tarım arazileri olmak üzere toplam 820 hektar arazinin sulanması sağlanacak.

Kutlu; ‘Çanakkale’ye 42 Milyon TL maliyetli 2 Dev Proje’
Ak Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından açılışı yapılacak 2 proje ilgili değerlendirmede bulundu.

Ak Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu; “2012 yılının son günlerini yaşadığımız şu günlerde hükümetimiz 12.12.2012 tarihinde yaklaşık 16 milyar TL’ye mal olan tam 112 tesisin açılışını yapacak” dedi.

Kutlu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen çoğu sulama ve enerji yatırımlarından oluşan 116 tesis Ankara’da 12 aralık 2012 tarihinde Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile Toplu Açılış Merasimi ile hizmete girecek. Çanakkale’mizde sessiz sedasız iki büyük proje çiftçilerimizin hizmetine sunulacak. Bu kapsamda 42 milyon TL maliyetle Lapseki Bayramdere ovası sulama tesisi ve Ezine ve Ayvacık ilçelerimizde Akçin Göleti olmak üzere toplam 1870 hektar tarım arazisinin su ihtiyacını karşılayacak iki tesis hizmete girecek. Lapseki’ye kazandırılan Bayramdere Ovası Sulama Kompleksi sayesinde Adatepe, Hacıömerler ve Çardak’ta olmak üzere toplam 1050 hektar tarım arazisi sulanacak. Ayrıca Lapseki ilçesi ve Çardak beldesi içme ve kullanma suyu ihtiyacını da Bayrampaşa Barajı’ndan karşılayacak. Yine Akçin Göleti ile Ayvacık’ta Akçin, Sapanca, Misvak ve Süleyman köyleri ile Ezine’de Karagömlek ve Bahçeliova’nın tarım arazileri olmak üzere toplam 820 hektar arazinin sulanması sağlanacak. Bu anlamda tesislerimiz ve devam eden projelerimiz hem bugün hem de geleceğimiz için çok önemli yatırımlardır. Hizmet aşkıyla çıktığımız bu yolda sizlerden aldığımız güç sayesinde daha nice büyük projeleri hizmetinize sunmaya devam edeceğiz. Hükümetimiz döneminde kazandırılan bu tesislerin tüm Lapseki, Ezine ve Ayvacıklı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.”

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir