İl Genel Meclis Başkanı Tekin’e KKTC’den Ziyaret

30 Mayıs 2013

İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen misafirleri ağırladı.

İl Genel Meaclisi toplantı salonunda bir araya gelen misafirler, ziyaret ile ilgili duydukları memnuniyeti dile getirdi ve düşüncelerini paylaştı.

KKTC Milletvekili Ahmet Çaluda, Güzelyurt Belediye Başkanı ve Kuzey Kıbrıs Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Lefke Merkez Şube Başkanı Ahmet Ced, muhtarlar ve basın mensuplarının katıldığı toplantıda taraflar yapılabilecek ortak projeler konusunda fikir alışverişinde bulunarak çözümleri konusunda sohbet etti.

Milletvekili Çaluda hem ziyaret ile hem de Çanakkale konusunda fikir sahibi olduklarını söyleyerek, bundan sonra ki süreçte daha ciddi çalışmalarda birlikte olmayı ümit ettiğini dile getirdi.

Kuzey Kıbrıs Trük Cumhuriyetin öncelikle İngilizlerden sonrasında Rumlardan dolayı uzun süre sıkıntılı günler yaşadıklarını, fakat 20 Temmuz 1974 harekâtı ile yepyeni bir hayata kavuştuklarını kaydeden Kaluda, bundan dolayı Anavatan’a saygı duyduklarını ve her zaman birlikte olacaklarına olan inancını söyledi.

İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin ise, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milletvekili, belediye başkanı, yerel yöneticiler, muhtarlar ve STK temsilcilerinden oluşan 18 kişilik ekibin kendisini ziyaret etmesinden çok mutlu olduğunu belirterek, merkezi hükümet ve yerel hizmetler hakkında aldığı bilgilerden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Tekin, her zaman yavru vatan Kıbrıs’ın yanlarında olacaklarını ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen misafirleri Çanakkale’de görmekten dolayı mutlu olduklarını da sözlerine ekledi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir