İl Genel Meclis Başkanı Tekin’e Üsküp’ten Önemli Ziyaretçiler

09 Eylül 2013

Çanakkale İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza Tekin, Üsküp’ten önemli ziyaretçileri ağırladı.

Makedonya Eğitim Bakanı Saffet Neziri, Sayıştay Başkanı Naser Ademi, Üsküp-Çayır Belediye Başkanı İzzet Meciti, Belediye Başkan yardımcısı Süleyman Baki, Üsküp Spor Kulübü Başkanı Eyüp Ademi ve Antrenör Zekeriya Nuredini’den oluşan bir heyet, kardeş kent Bursa’dan Makedonya’ya dönüşte İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza Tekin’e hem nezaket ziyareti yaptı, hem de bilgi alışverişinde bulundu.

Ziyaret sırasında Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin, Çanakkale ili ve İl Genel Meclisi çalışmaları konusunda konuklarına bilgi verdi. Konuklar da aynı şekilde Makedonya ve Üsküp ile ilgili bilgileri paylaştı.

Görüşme ve ziyarette Üsküplü konuklar, özellikle yerel yönetimler konusunda daha fazla bilgiye ihtiyaçları olduğunu, bu nedenle görüşmeleri sürdürme dileklerini aktarırken, bu tür toplantı ve buluşmaların sürdürülebilmesi için Makedonya’da da bir buluşma oluşturulması için çalışılması konusunda görüş birliği oluştu.

Ziyarette ayrıca Makedonya heyeti, Meclis Başkanı Tekin ve uygun göreceği bir grup meclis üyesini ülkelerine davet etti.

Görüşmelerin hangi yöntemlerle sürdürüleceği konusu Üsküp’te önümüzdeki aylarda yapılacak buluşmada belirlenecek.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir