İl Genel Meclisinden Uyuşturucu ile Mücadele Kampanyası

İl Genel Meclisinden Uyuşturucu ile Mücadele Kampanyası
21 Ağustos 2014

İl Genel Meclis Başkanlığı üç parti ortak karar alarak son zamanlarda gençlerin ölüm tehlikesi olan uyuşturucu ile mücadele için düğmeye bastı. İl Genel Meclis Başkanı Hasan Hüseyin Aytop önderliğinde üç partinin Grup Başkan vekilleri Vali Ahmet Çınar’a ziyarette bulundu.

Ziyarette bonzai adlı tehlikenin Çanakkale’de ilköğretim çağına kadar indiğinin altını çizen İl Genel Meclis Başkanı Hasan Hüseyin Aytop “Uyuşturucu madde kullanımının, gayrimeşru kazanç elde edilmesinde tahripkar amaçlı kullanılan en büyük vasıta konumunda bulunduğunu belirterek, özellikle gençleri bu felaketten korumak ve kurtarmanın insani ve milli bir vazife olduğunu kaydetti. Bu konuyla mücadelede toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi için gerekli çalışmaların başlaması için sayın Valimiz ile görüştük” dedi.

TOPLUM BİLGİLENDİKÇE UYUŞTURUCU TÜKETİMİ AZALACAKTIR
“Uyuşturucuya karşı açtığımız savaş devam ediyor ve etmektedir. Çağımızın belki de toplumu ve özellikle de gençleri tehdit eden en büyük vebası ve illeti olan uyuşturucuyla mücadele için elimizden gelen tüm imkanları seferber ediyoruz. Bu konuya ilişkin çok ciddi adımlar atıyoruz. Uyuşturucunun gerek ekimi, gerek işlenişi, satışı ve kullanımı noktasında en ağır cezalar ve önlemler alınıyor. Bu anlamda toplumun bilgilendirilmesi çok önemlidir. Toplum, bilgilendikçe, uyuşturucunun ne menem bir şey olduğu gösterildikçe tüketim de azalacaktır.” diyerek yapılan kampanyaya bütün Çanakkalelilerin desteğini istedi.

İl Genel Meclis Başkanı Hasan Hüseyin Aytop, “Sayın Valimiz ile görüşmemizin ardından il jandarma, il emniyet müdürlüğümüz ve ilgili diğer kurumlar ile görüşüp herkesin elini taşın altına koymasını isteyeceğiz. Merakla Başlayıp ölümle biten bu tuzağın bozulması için bütün imkanlarımızı seferber ettik” dedi.

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar ise toplumun yara aldığını böyle bir tuzakta şahsı ve kurumu adına kampanya için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir