İl Koordinasyon Kurulu 2014 Yılı İkinci Dönem Değerlendirme Toplantısı

11 Temmuz 2014

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2014 yılı ikinci dönem değerlendirme toplantısı Çanakkale Valisi Ahmet Çınar Başkanlığında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi’nde yapıldı.

Çanakkale’deki 2014 yılı yatırımlarının izleme ve koordinasyon çalışmaları ile ilgili olarak bilgi paylaşımında bulunulduğu toplantıya Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Vali Yardımcısı Cezmi Batuk, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları ile yatırımcı kuruluşların bölge müdürleri ve daire müdürleri katıldılar. Toplantıda ÇTSO Başkanı Yönetim Kurulu Üyesi Güven Barış Yüksel ve Genel Sekreter Sema Sandal da yer aldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Ahmet Çınar, toplantıya katılan bürokratlara hitaben bürokrasi konusunda daha hassas davranılması gerektiğini söyleyerek, “Bürokrasi içinde olduğumuz sıkıntılı bir iş, birazcık gevşetirsek, ihmal edersek, emin olun işler kalıyor. Onu yazmıştım bunun cevabı gelmedi olmasın. İlgileniyoruz, unuttuk durumları olmasın. Kontrollerimizi sağlam yapalım, bir programımız olsun. Kendi görevlerimiz kendi işlerimizle ilgili bir raporlama düzeni kurarsak bir hız da almış oluruz. Özellikle kurumların yazmış oldukları veya raporlamalar açısından derhal yapmak en doğru yol. İşin sürekli takibini yapmamız da gerekmez kontrol altında tutmak yeterli” dedi.

Vali Çınar, yatırımlar hakkında bilgi vererek, Çanakkale’de 31 yatırımcı kuruluşa ait 304 proje bulunduğunu ve toplam bütçesinin 4 milyar 29 milyon lira olduğunu ifade etti. Vali Çınar, 13 projenin sona erdiğini ve mevcut durumda nakdi gerçekleşmenin yüzde 29 olduğunu ifade etti.

İl Planlama Müdürü Gülten Yetişen’in koordinasyonundaki toplantıda, söz verilen bölge müdürleri, tek tek kürsüye gelerek, yatırım programlarını ve 2014 yılı planlarını anlattılar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir