İl Koordinasyon Kurulu 2015 Yılı Birinci Dönem Toplantısı Yapıldı

17 Nisan 2015

Çanakkale’de 2015 yılı yatırımlarının ele alındığı İl Koordinasyon Kurulu’nun 2015 yılı birinci dönem değerlendirme toplantısı Çanakkale Vali Yardımcısı Cezmi Batuk başkanlığında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi’nde yapıldı.

Çanakkale’deki kamu kurum ve kuruluşlarının 2015 yılı yatırımlarının izleme ve koordinasyon çalışmaları ile ilgili olarak bilgi paylaşımında bulunulduğu toplantıya ilçe kaymakamları ve belediye başkanları ile yatırımcı kuruluşların bölge müdürleri ve daire müdürleri katıldılar.

Toplantıda yapılan sunumda Çanakkale’de yatırımcı kuruluş sayısının 30, toplam proje sayısının 297, biten proje sayısının 23 olduğu vurgulandı. Projelerin toplam bedelinin 3.8 milyar lira, 2015 yılı ödeneğinin ise 649 milyon lira olduğu belirtilen sunumda 2015 yılı harcama miktarının da 196 milyon lira olduğu ifade edildi.

Toplantıda, daha sonra söz verilen Karayolları 1’nci ve 14’ncü Bölge, Devlet Su İşleri 25. Bölge, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bölge, İller Bankası Bursa Bölge Müdürlüğü, TEİAŞ 2. İletim Tesis ve Grup İşletme Müdürlüğü, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü ve diğer müdürlüklerin temsilcileri devam eden projeler, yatırım tutarları ve gerçekleşme oranları hakkında bilgi verdiler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir