İl Milli Eğitim Müdürlüğü “6. Bilim Şenliği” Başladı

06 Haziran 2015

İl Milli Eğitim Müdürlüğü 6’ncı Bilim Şenliği Vali Ahmet Çınar, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, eşi Tenzile Memiş, İl Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı törenle açıldı.

Esas 17 Burda AVM’de 179 öğrencinin hazırladığı, 101 projenin sergilendiği Bilim Şenliği, Gelibolu Anafartalar Özel Eğitim Meslek Lisesi halk oyunları gösterisiyle başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş ve 6. Bilim Şenliğine Sponsorluk yapan Esas 17 Burda AVM Genel Müdürü Erdinç Bulut’un konuşma yaptığı şenlikte, TÜBİTAK tarafından 46’ncısı düzenlenen ortaöğretim öğrencileri araştırma projeleri kapsamında Eskişehir Bölge Sergisi ve Ankara Final Sergisine gitmeye hak kazanan Biga Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ile, Kumkale Ortaokulu danışman öğretmenleri Alper Çevik, Selam Aydemir ile öğrenciler Ayça Tutal, Nisa Pürçek, Serda Aydemir’e Vali Ahmet Çınar tarafından hediyeleri verildi. Hüseyin Akif Terzioğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi eşliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan projeleri inceleyen Vali Ahmet Çınar ve İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, öğretmenlerden bilgi alarak, öğrencilerle sohbet etti. Vali Ahmet Çınar; öğrenci ve öğretmenlere olağanüstü başarılı çalışmalar gördüğünü söyleyerek teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş açılış konuşmasında; toplumların gelişmişlik düzeyini belirleyen en önemli öğenin, bilgiye sahip olmak ve bilgiyi yaşamın bir parçası haline dönüştürmek olduğunu ve dünyada ekonomik ve sosyal alanda gelişmiş ülkelerin bilim ve teknoloji vizyonunu geliştirmiş ülkeler olduğunu vurgulayarak, “Bizler de bu vizyonu oluşturmak ve geliştirmek adına; Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, öğrencilerimizin bilimsel olaylara ilgilerini artırmak, derslerde öğrendikleri bilgileri günlük yaşamla ilişkilendirmelerini sağlamak ve yaratıcı zekalarının geliştirilmesi amacıyla ürettikleri projelerin sergilendiği Bilim Şenliği’ni düzenlemekten kıvanç duymaktayız.
Çocuklarımızın yeteneklerinin ve ilgi alanlarının ortaya çıkmasında, bu tür etkinlikler büyük önem arz etmektedir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın öğrendikleri teorik bilgiyi uygulayabilmeleri, yaratıcıklarını geliştirebilmeleri ve potansiyellerini kullanabilmeleri için elimizden gelen desteği veriyoruz. Bundan sonra daha da fazla vermeye gayret edeceğiz. Çünkü geleceğe ‘teknoloji satın alan değil, teknoloji üreten’ bir nesil yetiştirmek istiyoruz.
Bu yıl 6’ncısını düzenlediğimiz Bilim Şenliğimize katılarak, bizleri onurlandıran Sayın Valimize, protokol üyelerine, okul yöneticisi, öğretmen, öğrenci ve velilerimize; bize bu güzel mekanı açan ve sponsor olan 17 Burda Avm yöneticilerine, gençlerimiz adına teşekkür ediyorum. Bilim Şenliğimizin gerçekleşmesinde büyük emekleri olan yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, çalışanlarımızı, desteğini esirgemeyen velilerimizi yürekten kutluyorum”
dedi.

[canakkale.meb.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir