Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
İl Özel İdaresi Kilitbahir İskelesine Talip

İl Özel İdaresi Kilitbahir İskelesine Talip

Çanakkale İl Özel İdare Müdürlüğü’nün hazineye ait Kilitbahir iskelesine talip olduğu öğrenildi.

Vali Güngör Azim Tuna, Çanakkale ile Kilitbahir arasında sefer yapan mini feribotların kullandığı Kilitbahir iskelesinin ilgili firmanın kiralama süresinin dolması üzerine bu yeri İl Özel İdare Müdürlüğü olarak kullanımını almak istediğini belirterek, “Bu konuda görüşmeler sürüyor. İl Özel İdare Müdürlüğü olarak bu yeri alıp o bölgeyi daha güzel bir hale getirip araç geçişlerini düzenlemek istiyoruz. Şuan Kilitbahir’den ilimize kaç aracın geldiğini bilmiyoruz. Bu konuda da kontrolü sağlamamız gerekiyor. Hazine tarafından bu yer İl Özel İdare Müdürlüğü’ne verilirse o yerde önemli düzenlemeler yapılacak. Böylece araçların sayısı da istatistiki olarak kontrol altına alınmış olacak” dedi.

Vali Tuna, GESTAŞ olarak tekel olmaktan yana olmadıklarını da belirterek, “Bizler özel sektörün de çalışmasını istiyoruz. Ancak eşit koşullarda, rekabetçi ortamda ve vergisini vererek bunlar olmalı. GESTAŞ olarak Kilitbahir hattında bir hat kurmaktan yana değiliz. Bizim için önemli olan araçların kayıt altına alınması” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

hasan lök (25/10/2011 10:35)

ben buna karşıyım,özel sektörün işletmesi daha iyi olacaktır diye düşünüyorum,

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir