İlker Çelikkol Davasında Şok Gelişme!

İlker Çelikkol Davasında Şok Gelişme!
19 Eylül 2014

Çanakkale’de 14.03.2013 tarihinden itibaren “Kayıp Şahıs” olarak aranan 35 yaşındaki İlker Çelikkol’un dava dosyası, ortaya çıkan yeni deliller neticesinde değişikliğe uğradı. Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin yoğun çalışmaları sonrasında, İlker Çelikkol’un bir cinayete kurban gittiği ve daha önceden olayın şüphelisi olan Oğuz. Ç.’nin Bursa’da yakalanarak cezaevine gönderildiği açıklandı.

SEVGİLİSİ VE EŞİ AYNI ANDA ARIYORDU
Çanakkale’de bir firmada şoför olarak çalışan İlker Çelikkol, geçen yıl 14 Mart’ta bir bara gidip alkol almaya başladı. Gecenin ilerleyen saatlerinde bardan yalnız ayrıldığı iddia edilen Çelikkol’dan daha sonra bir haber alınamadı. Çelikkol’un eşi Müjde Çelikkol, kocasının eve gelmemesi üzerine durumdan şüphelenip kayıp başvurusunda bulundu. Polis ekipleri kentteki MOBESE görüntülerini mercek altına aldı, ancak Çelikkol aramalara rağmen bulunamadı. Bunun üzerine Müge Anlı’nın sunduğu bir programa katılan Müjde Çelikkol, eşini Çelikkol ile bir süredir ilişki yaşadığını ifade eden Zeliha Şahin ile aramaya başladı. Televizyon tarihinde bir ilk olan olay sonrasında polis, İlker Çelikkol’un kaybolmadan önce gittiği barın sahibi O.Ç. (36), kardeşi Ö.Ç. (34) ve müşterilerden S.S.’nin (35) de aralarında bulunduğu beş kişiyi gözaltına aldı. Beş kişi poliste çelişkili ifadeler verince adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 5 kişiden O.Ç., kardeşi Ö.Ç. ve müşterilerden S.S. tutuklanırken diğer 2 kişi serbest bırakıldı.

“MÜCADELEMİZ 24 SAAT ARALIKSIZ SÜRDÜRÜLMEKTEDİR”
Kayıp şahıs İlker Çelikkol davasında, aralıksız olarak çalışmalarını sürdüren Çanakkale İl Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olay yerinde ve dosya kapsamında yapılan ek çalışma neticesi elde edilen yeni deliller doğrultusunda suçun konusunu “Kasten Adam Öldürme” olarak değiştirdi. Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“14.03.2013 tarihinde saat 23;00 sıralarında ilimiz Namık Kemal Mahallesi Yalı Caddesi bulunan iş yerinde meydana gelen olay neticesi ‘Kayıp Şahıs’ olarak aranan İlker Çelikkol ile ilgili olarak Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince olay yerinde ve dosya kapsamında yapılan ek çalışma neticesi elde edilen yeni deliller doğrultusunda Suçun Nev’i ‘Kasten Adam Öldürme’ olarak değişmiş, akabinde olayın şüphelilerinden işyeri sahibi Oğuz Ç. 05.09.2014 tarihinde Bursa ilinde yakalanarak cezaevine teslim edilmiştir. İl Emniyet Müdürlüğü olarak; Demokratik düzen içinde, kanun hakimiyetinin sağlanması ve korunması, ilimizde huzur ve nizamın temini, vatandaşların can, mal, ırz güvenliğinin sağlanması ve korunması, suç işlemeye yönelik davranışların önlenmesi, sanıkların yakalanarak suç delilleriyle birlikte adalete teslim edilmesi amacıyla mücadelemiz 24 saat aralıksız sürdürülmektedir.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir