Imvroz/Gökçeada’da Uluslararası Çeviri, Müzik ve Doğa Şenliği

Imvroz/Gökçeada’da Uluslararası Çeviri, Müzik ve Doğa Şenliği
06 Eylül 2018
09 Eylül 2018
Yıldızkoy
Festival

Temmuz 2017’de Imvroz/Gökçeada’da “Çeviri ve Doğa Yaz Kampı”, Mart 2018’de ise Şirince Nesin Matematik Köyü’nde “Çeviri, Doğa ve Teknoloji Bahar Kampı” temalarıyla düzenlenen Çeviri Köyü etkinliklerinin üçüncüsü 6-9 Eylül 2018’de Imvroz/Gökçeada’da bir şenliğe bürünüyor!

Birlikte öğrenmenin, üretmenin, yaşamanın ve eğlenmenin yollarını aramak, insani ve mesleki konuları birlikte ele almak üzere yola çıkan “Çeviri Köyü” projesi, mevsimlik planlanan etkinliklerinin her birinde farklı bir tema ile kurgulanıyor ve dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıları ağırlıyor.
Kültür, sanat ve müzik gibi alanlarda pek çok atölye, aktivite ve konsere ev sahipliği yapacak olan 1. Çeviri Köyü Şenliği çeviri, müzik ve doğayı seven herkesin katılımına açık.

“Çeviri Köyü Projesi” Nedir?
Çeviri Köyü Projesi, çeviri alanında çalışan tüm çeviri ve dil emekçilerini çok daha insani bir çizgide yer alan yeni öğrenme-üretme-tüketme-çalışma ve yaşama biçimleri üzerine tartışmaya çağıran bir projedir.
Proje, güzel insanları büyükşehirlerin baskılarından uzakta, doğayla uyumlu bir ortamda bir araya getirmeyi ve üretim mekânları, üretim-tüketim biçimleri ile çalışma koşulları üzerine düşünmeyi ve bunları daha insani hale getirmeyi hedeflemektedir. Çeviri Köyü Projesi hakkında biraz daha detaylı bilgi almak için: www.translationvillage.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Eylül 2018 Çeviri, Müzik ve Doğa Şenliği
6-7-8-9 Eylül tarihlerinde Imvroz/Gökçeada’da düzenlenecek olan Çeviri, Müzik ve Doğa Şenliği, birbirinden ilginç içerikleriyle yeni alanlarda öğrenmeyi/paylaşmayı ve bunların yanı sıra çok sayıda doğa, eğlence ve müzik etkinliği sunuyor!
Atölye Düzenleyin, Atölyelere Katılın; Doğanın, Bilginin, Müziğin ve Dansın Keyfine Varın!
Şenliğin düzenlendiği günler boyunca çeviri, müzik ve doğa alanlarından birinde kendini yetkin hisseden, katılımcılarla paylaşmak istediği bir şeyler olan herkes atölye düzenleyebilecek. Şenlik kapsamında atölye düzenlemek isteyenler şu adresten detaylı bilgiye erişebilir, atölye başvurusunu internet sitesi üzerinden hemen yapabilir: carnivals.translationvillage.org/atolye-cagrisi
Atölyeler, Gökçeada’nın muhteşem doğasının içerisinde belirlenen mekanlarda gerçekleşecek ve Çeviri Köyü Şenliği’nin başlangıcından bir ay öncesine kadar başvuruya açık olacak.
Atölye ve aktivitelerle farklı konularda bilgi ve deneyim kazanacak katılımcılar, Evrim Ateşler & Okeanos Greek Music Ensemble konserleriyle etnik, folk, rembetiko, reggae, indie rock ve avantgarde müzik ile dansa ve müziğe doyacaklar.

Şenliğe Katılım
Sakinliği ve huzur dolu doğası ile dünyanın ilk “Cittaslow” adası olan Imvroz/Gökçeada Yıldızkoy’da düzenlenecek Çeviri Şenliği’ne katılmak isteyenler, “Günübirlik Şenlik Paketi”, “Full Şenlik Paketi” ve “Konser Paketi” gibi paketler arasından seçim yapıp, doğallığın güzelliği ile bezenen mekanlarda ilgi alanlara göre katılım sağlayabilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir