İnönü Köprüsü’nün Yapımı Balıkçıları Zor Durumda Bıraktı

İnönü Köprüsü’nün Yapımı Balıkçıları Zor Durumda Bıraktı
18 Ocak 2012

Çanakkale’de İnönü caddesi ile Plaj caddesini birbirine bağlayacak olan Sarıçay üzerindeki yeni köprünün yapımı bütün hızıyla sürerken, müteahhit firmanın köprü ayaklarını yapması sırasında çay yatağını toprakla daraltması çayda bulunan tekne sahiplerini zor durumda bırakıyor.

Çanakkale Belediyesi tarafından yapılan ihaleyi kazanan firmanın Aralık ayı ortalarında çalışmalara başladığını belirten balıkçılar, “Sarıçay üzerinde yapılacak olan bu köprü İnönü caddesi ile Plaj caddesini birbirine bağlayacak. Bizler bu köprünün yapılmasına karşı değiliz. Ancak çalışmayı yapan müteahhit firma köprü ayaklarını yaparken çayın içine toprak doldurdu. Bunun ardından da çay yatağa daraldığı için teknelerimiz ile çayın içine girip çıkmakta güçlük çekiyoruz. Çok sayıda tekne toprak ile kaplı alandan geçmekte güçlük çektiği için mağdur durumda kalıyoruz. Yetkilerin bu konuda gerekeni yapmasını ve mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” dedi.

KÖPRÜ 113 METRE UZUNLUĞUNDA OLACAK
Öte yandan 113 metre uzunluğunda ve 14 metre genişliğinde olacak yeni köprü ise İnönü caddesi ile Plaj caddesini birbirine bağlayacak. 2012 yılı sonunda bitirilmesi planlanan İnönü Köprüsü kentin trafik yükünü rahatlatarak kent içi ulaşımı kolaylaştıracak. Sarıçay üzerine inşa edilecek olan İnönü Köprüsü Projesi’ni 2.627.000 TL+KDV fiyat ile kazanan Atak İnş. Tic.Trz. San. İth. İhr. Ltd. Şti. yapıyor.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir