İnşaat Çalışmaları Sürüyor!

30 Mart 2016

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, teknik inceleme gezileri kapsamında son olarak Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası inşaat alanında incelemelerde bulundu.
Belediye Başkan Yardımcıları Handan Özyayla, Ali Sürücü ve Özleyiş Çetin ile ilgili birim müdürleri ve personelin katılımıyla inşaat alanını gezen Başkan Gökhan, teknik ekipten de çalışmaların son durumuna ilişkin bilgiler aldı.
Yaklaşık 10 bin metrekarelik alandaki faaliyetler tüm hızıyla sürerken, yapının uzun ömürlü olması ve çevre binaların güvenliği açısından zemin güçlendirme çalışmaları yürütülüyor. Bu kapsamda; hali hazırda imalatları tamamlanan iksa sistemini (diyafram duvar) desteklemek amacıyla diyafram duvar yüzeyinden parsel dışına doğru delme yöntemi ve çelik halatlı beton enjeksiyonu yöntemi ile uygulanan öngermeli zemin ankraj işleri ve zemin ankraj işlerine bağlı olarak kademeli halde gerçekleştirilecek hafriyat işlemleri devam etmektedir.
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da, çalışmaların oldukça geniş bir alanda gerçekleştiğini ifade ederek, iksa güçlendirme çalışmalarının önemli olduğunu, böylelikle kazı derinliği fazla olan yapının daha güvenli bir şekilde inşa edileceğini belirtti.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir