İntepe (Erenköy) Varyantı ile İlgili Yeni Proje Hazırlanacak

11 Ocak 2011

Çanakkale merkeze bağlı Erenköy (İntepe) beldesinde sivil toplum kuruluşlarının bütün tepkilerine rağmen yapılmasının ardından kısa sürede çöken ve ardından da kaldırılan varyantın yerine 10 yıldan buyana yenisinin yapılmaması belde sakinlerini çileden çıkarıyor.

Erenköy (İntepe) Belediye başkanı Alaaddin Özkurnaz son olarak katıldığı İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü yetkililerine varyant ile ilgili son gelişmeleri sordu. Özkurnaz, Türkiye?de girişi olmayan tek yerin kendi beldeleri olduğunu iddia ederek, ?10 yıldan buyana çektiğimiz çilenin haddi hesabı yok. Her koordinasyon toplantısında bu konuyu dile getiriyorum. Her seferinde de ?Proje hazırlanacak. Yapılacak? şeklinde sözler söyleniyor. Ancak aradan 10 yıl geçti. Ortada hiçbir şey yok? diyerek bu duruma tepki gösterdi.

Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü yetkilileri de geçtiğimiz toplantılarda olduğu gibi yine ?Varyant ile ilgili proje hazırlık çalışmaları sürüyor? şeklinde açıklama yapmakla yetindi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir