İş Kurmak İsteyenlere Ticaret Borsası ve KOSGEB’ten Destek

İş Kurmak İsteyenlere Ticaret Borsası ve KOSGEB’ten Destek
05 Ekim 2013

Çanakkale Ticaret Borsası ile KOSGEB işbirliğinde gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’nin 5. etabının 04-14 Kasım 2013 tarihlerinde düzenleneceği açıklandı. 30 girişimci adayına verilecek olan eğitim için başvurular 7 Ekim’de başlayıp 31 Ekim tarihinde sona erecek.

Çanakkale Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan Elver eğitimlerle ilgili yaptığı açıklamada “Ticaret Borsası olarak Uygulamalı Girişimcilik eğitimi ile bizler Çanakkaleli girişimcilerimizin önlerini açmayı, onların KOSGEB Girişimcilik Desteklerinden faydalanmayı amaçlamaktayız.” dedi. Elver, bu programın amacının Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması, Başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, Girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, İş Geliştirme Merkezlerinin kurulması ile girişimciliğin geliştirilmesi, İstihdamın artırılması ve Yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesi olduğunu belirtti.

30 Bin TL’lik Girişimcilik Hibe Kredisi ile 70 Bin TL’lik Sabit Faizli Kredi İmkanları

5. Etap ile 04-14 Kasım 2013 tarihlerinde düzenlenecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kapsamında 30 girişimci adayına 70 saatlik eğitim verileceğini söyleyen Elver, eğitimler sonunda sertifika alan girişimci adaylarının 30 bin TL’lik girişimcilik hibe kredisi ile 70 bin TL’lik sabit faizli kredi imkanlarından yararlanabileceklerini kaydetti. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programını Çanakkale Ticaret Borsası olarak çok önemsediklerini vurgulayan Elver, “Bu projeyi devam ettirmekten oldukça mutluyuz. Ayrıca KOSGEB Çanakkale Hizmet Merkezi Müdürlüğünün hem eğitimlerimizde hem de yurtdışı fuar destekleri için yapılan başvurularda her zaman bizlere yardımcı olduklarını belirterek kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

KOSGEB Çanakkale Hizmet Merkezi Müdürü Erdoğan Yüksel ise Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu eğitim ilimizde 30 girişimcinin hayallerinin gerçekleşmesine vesile olacak. Eğitime katılacak girişimcilerin iş fikri sahibi kişilerden oluşmasını istiyoruz. Verilecek olan eğitimle, işletme sahibinin pazar, yönetim ve finansman gibi desteklerle işletmelerin uzun yıllar ayakta kalmasını amaçlıyoruz. İşletmelerde eğitim en önemli unsurdur. İşte biz, işletme kurmayı düşünen girişimcilerimize bu eğitimleri verdikten sonra kredi imkânı tanıyoruz” dedi.

Çanakkale Ticaret Borsası ile yeniden bir işbirliği yapılmasından dolayı kendilerine teşekkür eden KOSGEB Çanakkale Hizmet Merkezi Müdürü Erdoğan Yüksel, “04-14 Kasım 2013 tarihlerinde düzenlenecek olan eğitimler için başvurularımız 7 Ekim itibariyle başlayıp, 31 Ekim tarihinde sona erecektir. Ayrıca başvurular hem Borsamıza hem de Müdürlüğümüze yapılabilecektir” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir