İş Müfettişlerinden Belediye Başkan Yardımcısı Sürücü’ye Ziyaret

13 Şubat 2013

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Bursa Grup Başkanlığı İş Müfettişleri Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü’yü makamında ziyaret etti.

İş Başmüfettişi Bünyamin Gürsoy, İş Müfettişleri İsmail Er, Ümit Fıçıcı, Yasin Sezer, İş Müfettiş Yardımcıları Kamil Çalıkuşu ve Tayfur Özden Mart/2013’te başlanacak olan programlı teftişler hakkında kamuoyunu ve sosyal tarafların bilgilendirilmesi amacıyla yapılan ziyaretler çerçevesinde gerçekleştirecekleri çalışmalar hakkında bilgi aktarımında bulundular.

İş Başmüfettişi Bünyamin Gürsoy; İş Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından 2013 yılında Bursa, Balıkesir ve Çanakkale illerinde alışveriş merkezlerinde ve özel sağlık kuruluşlarında çalışanların çalışma koşullarının iyileştirilmesi konularında iki ayrı program ile teftiş uygulanacağını belirtti.

Teftiş süreci ile ilgili bilgiler de veren Gürsoy; programlı teftiş süreci işyerlerinde yapılan ilk teftiş, işçi ve işveren yetkililerine yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantıları, tespit edilen mevzuata aykırılıkların giderilmesine yönelik rehberlik, noksanlık ve aykırılıkların giderilmesine yetecek bir süre verilmesi ve söz konusu sürenin sonunda yapılacak kontrollerden oluştuğunu ifade etti ve teftiş süreci sonunda işverenler tarafından ihlali giderilmeyen noksanlık ve aykırılıkların bulunması halinde idari para cezası uygulanacağını belirtti.

Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, müfettişlere teşekkürlerini iletti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir