Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
IŞİD’e Katılan Bayramiç Kaykılar Köyü İmamının Görevine Son Verildi

IŞİD’e Katılan Bayramiç Kaykılar Köyü İmamının Görevine Son Verildi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’nde izne çıktıktan sonra ortadan kaybolan ve Suriye’de savaşmak için IŞİD’e katıldığı ileri sürülen Kaykılar Köyü imamı 24 yaşındaki T. B.’nin görevine son verildiğini açıkladı. Arınç, “Çanakkale Bayramiç’te bir imam hatibinin IŞİD’e katılması maalesef gerçek. Adı geçen görevlinin 25 Haziran 2014 tarihi itibarıyla görevine son verildi.” dedi.

“MAALESEF GERÇEK, BİZİ FEVKALADE YARALADI”
BMM Genel Kurulu’nda, Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Başbakanlık, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay, Kamu Denetçiliği Kurumu, MİT, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Diyanet İşleri Başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türkiye İnsan Hakları Kurumu’nun 2015 yılı bütçeleri kabul edildi.

Bütçe üzerinde yapılan eleştirileri yanıtlayan Arınç, Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde bir imam hatibin IŞİD’e katılmasının da gerçek olduğunu kaydetti. Adı geçen kişinin görevine bu iş ortaya çıktıktan sonra 25 Haziran 2014 tarihi itibarıyla son verildiğini bildiren Arınç, “Az da olsa, belki başka yerlerden var mıdır bilmiyorum ama böyle bir imam hatibin böylesine bir katiller ordusuna katılmak üzere dışarıya gitmesi bizi fevkalade yaralamıştır. Umarım bunların önü alınacak çalışmaları da hep beraber yaparız.” dedi.

[haberler.com]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir