İskelede Büfelerin Bulunduğu Alan Otopark Haline Getirildi

23 Ocak 2011

Çanakkale’de yeniden düzenleme çalışmaları kapsamında yıkılan iskeledeki büfelerin bulunduğu yer geçici süre ile otopark haline getirildi.

Çanakkale Belediyesi yetkilileri iskele meydanı düzenleme projesi kapsamında bu bölgede bulunan büfelerin bir süre önce yıkıldığını belirterek, ?Yıkımın ardından bu bölgede bulunan esnaflarımızın mağdur olmaması için yeni projeye başlanana kadar bu alanı otopark haline getirip esnafların bir gelir elde etmesini istedik. Bu konuda da burada işyerleri bulunan esnafların bir şirket kurarak proje yapılana kadar bu yeri otopark olarak işletmesine ve elde edilecek gelirin de masraflar düşüldükten sonra kendi aralarında eşit oranda paylaştırılması konusunda anlaşmaya vardık. Bu konuda karar da meclisimizden çıktı? dedi.
Öte yandan meclisten kararın çıkmasının ardından bu bölgede daha önce büfe işleten 22 esnaf bir araya gelerek şirket kurdu. Proje başlayana kadar bu alanı kurdukları şirket vasıtasıyla otopark olarak işleteceklerini belirten esnaflar, elde edilecek gelirin de masraflar düşüldükten sonra ortaklar arasında eşit olarak dağıtılacağını belirttiler.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir