İŞKUR Bu Seneki 9. Girişimcilik Kursunu Açtı

İŞKUR Bu Seneki 9. Girişimcilik Kursunu Açtı
28 Ağustos 2014

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, KOSGEB ve ÇTSO tarafından düzenlenen Girişimcilik kursu İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, KOSGEB Müdürü Erdoğan Yüksel, ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal’ın katıldığı bir toplantıyla açıldı.

Ali Çalışkan toplantıda yaptığı konuşmada, 2014 yılı içinde şuana kadar 9 Girişimcilik kursu düzenlendiğini bu kurslara toplamda 225 kişinin katıldığını, KOSGEB’in mali desteklerinden faydalanmanın birinci şartının Girişimcilik Eğitimi almış ya da Girişimcilik Sertifikası sahibi olunması gerektiğini belirten Çalışkan, girişimcileri kuracakları işletmelerinin faydalanabileceğiistihdam destekleri hakkında bilgi almak için İŞKUR’a beklediklerini de söyledi.

Erdoğan Yüksel de kursiyerlere girişimcilere yönelik sağladıkları destekler hakkında bilgiler vererek şunları söyledi;

“Kurs sonunda girişimcilik sertifikası alan kursiyerler KOSGEB’e projeleri ile birlikte destek almak için başvurabileceklerdir. Sertifikalarda süre kısıtlaması olmamakla birlikte 81 ilde geçerlidir. Yeni kurulan bir işletme için kuruluş giderleri, makina, büro malzemeleri, elektrik, su, telefon kira ve personel giderleri destekleri sağlanmaktadır, destek oranları ise engellilerde %80, bayanlarda %70, erkeklerde %60’tır.”

Girişimcilik kursu 25 ağustos ile 4 eylül tarihleri arasında 25 kursiyerin katılımı ile devam edecek. Kurs süresince herhangi bir işte çalışmayan kursiyerlere 20 TL ücret ödenecek. Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılara Girişimcilik Belgesi verilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir