İŞKUR’dan Öğrencilere Kariyer Planlamada Destek

İŞKUR’dan Öğrencilere Kariyer Planlamada Destek
20 Ekim 2016

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu yetkilileri, Çanakkale rehber öğretmenler toplantısına katıldı. İş ve Meslek Danışmanlarıyla beraber toplantıya katılan İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Mustafa Höke, İŞKUR’un öğrencilere yönelik çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Yaklaşık 150 rehber öğretmenin ve Çanakkale Milli eğitim Müdürlüğü yetkililerinin yer aldığı toplantıda söz alan Höke, İŞKUR tarafından 2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılı içerisinde 203 okul ziyareti, 1193 Meslek Danışmanlığı, 5707 Öğrenciye İş Arama Becerileri Sunumu, 4900 adet dergi dağıtımı, 62 Mesleki Yönelim Bataryası uygulaması yapıldığını açıkladı. Ayrıca İŞKUR Meslek Tanıtım Seminerlerine 2017 yılında da devam edileceği, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile birlikte alt çalışma grubu oluşturularak sunumların hazırlanacağı, mesleki rehberlik materyallerinin oluşturularak okullara dağıtılacağı belirtildi.

Özellikle lise öğrencilerinin gelecek planlaması için çok önemli olan, öğrencilerinin yatkın olduğu mesleklerin tespiti amacıyla İŞKUR İl Müdürlüğü ve ÇOMÜ ÖSEM binasında bulunan İŞKUR Kariyer Merkezinde Mesleki Yönelim Bataryası testinin uygulamalarının yapıldığı vurgulandı. İş ve Meslek Danışmanlarının nezaretinde yapılan testin sonuçları yine danışmanlar tarafından yorumlanarak öğrencinin gelecek planlamasında kullanacağı sonuçlar elde ediliyor.

1
Ayrıca uygulama ile ilgili olarak, okullarda görevli Rehber Öğretmenler tarafından öğrencilere ve velilere duyurular yapılacak olup, bireysel olarak Mesleki Yönelim Bataryası testini yaptırmak isteyen öğrenciler Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne başvuru yapabilecekler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir