İşkur’dan Süt Sığırı Yetiştiriciliği Kursu

İşkur’dan Süt Sığırı Yetiştiriciliği Kursu
17 Kasım 2016

“Tarımsal Nüfus Gençleşiyor” projesi kapsamında Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Dişbudak Köyünde süt sığırı yetiştiriciliği kursu düzenlendi.

14 kasım 2016 ile 5 aralık 2016 tarihleri arasında 80 ders saati sürecek kursa, toplam 25 kişi katılıyor. Kursun açılışına Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve kursiyerler katıldı. Açılışta konuşma yapan İl Müdür Çalışkan; “Proje kapsamında ilimiz; Dişbudak, Balcılar, Adatepe köylerinde tarım işgücü yetiştirme kursları açılıyor. Rekabetin kızıştığı, hijyenin ve verimliliğin öne çıktığı günümüzde köyünde 1600 büyükbaş hayvanı barındıran Dişbudak köyünde açılan kursumuzdan sonra hem süt veriminde hem de hijyende ciddi artışlar olacağını umuyorum. 16 gün sürecek kurs boyunca kursiyerlerimizin sağlık sigortaları yapılacak ve 20 TL cep harçlıkları verilecek. Kursumuzun hayırlı olmasını diler hepinizi saygıyla selamlarım“ dedi.

“Tarımsal Nüfus Gençleşiyor” projesi kapsamında gerçekleştirilecek süt sığırı yetiştiriciliği kursu; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, İŞKUR Genel Müdürlüğü ve Ziraat Odaları Birliği arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde başlatıldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir