İsmail Özay, CHP’den Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

01 Ağustos 2013

Çanakkale’de 1989-2002 yılları arasında Belediye Başkanlığı görevini yürüten ve bir dönem Cumhuriyet Halk Paritisi (CHP)’nden milletvekili seçilen İsmail Özay, 2014 Yerel Seçimleri öncesi, Çanakkale Belediye Başkanlığı için CHP’ye adaylık başvurusunda bulundu. Özay, yerel seçimlere 8 ay kala belediye başkan aday adaylığının başvuru dosyasını Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder’e teslim etti.

İsmail Özay’ın Çanakkale Belediye Başkanlığı aday adaylığı için resmi başvurusunu yapmasıyla birlikte CHP’nin Çanakkale’deki aday adayı sayısı üçe yükseldi. Pazartesi günü Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Salı günü de Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Cem Belli aday adaylığı için resmi başvurusunu yapmıştı.

CHP’nin Tarla Sokak’taki il ve merkez ilçe başkanlığı binasına 31 Temmuz Çarşamba günü saat 17.15’de beraberinde CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, eski milletvekili Ahmet Küçük ve çok sayıda partiliyle gelen İsmail Özay, aday adaylığı için hazırladığı başvuru dosyasını Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder’e teslim etti. Özay, konuşmasında “Aktif siyaseti bir dönem bıraktığımı açıklamıştım. Şimdi örgütümden gelen, değer verdiğim bazı arkadaşlarımın çağrılarına kulak asarak ve inandığım siyaset ilkeleri üzerine, altını iki kez kırmızı kalemle çizerek topluma korku salanlara, diktatörlere, ‘Dur’ diyebilecek yürüyüş için buradayım. CHP’nin parti tüzüğünde de yer aldığı gibi, ‘Taşeronluk kölecilik’ anlayışıdır. Biz buna son vereceğiz. Çanakkale Belediyesi’nin işçisi, dimdik ayakta duran, özgür çalışan işçi olacak” ifadelerini kullandı.

SOYDAN’DAN SERT SÖZLER
İsmail Özay’a destek olmak amacıyla yanında bulunan CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan’a yönelik, “O koltuğun gücünü kendi partine karşı kullanmayacaksın” dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, “Şimdi sorulacak olabilir. ‘Senin aday adayına destek vermenin anlamı ne’ diye. Bir gün önce Cem Belli arkadaşımız aday adaylığını açıkladı. Davet edildim ona da destek vermek üzere buraya geldim. Daha önce sayın Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan aday adaylığını açıkladı. Ama çağrılmadım. Çağrılmış davet edilmiş olsaydım, onlarla buraya kadar yürürdüm. Bir belediye başkanına ya da bir aday adayına da davet etmek yakışırdı. Biz bize yakışanı yapmak zorundayız. Biz eğer bir partiyi temsil edeceksek, aday olacaksak, sizin oyunuzu isteyeceksek, örgüt bellidir. Hiç kimse CHP ile kavga etmeyecektir. CHP’nin size vermiş olduğu koltuğu, o koltuğun gücünü kendi partinize karşı kullanmayacaksınız. Senin görevin o koltuğun gücüne daha da güç katmaktır. Uzun bir yolculuğa çıktık. Biz birbirimizle kavga etmeyeceğiz. Bizim kavgamız demokrasi kavgasıdır. Bizim kavgamız özgürlük kavgasıdır. Bizim kavgamız, diktatöre karşı bağımsızlık kavgasıdır. Bizler hep birlikte bu yolda ilerleyeceğiz” dedi.

[Kaynak: Haberler.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir