İsmetpaşa Mahalle Meclisi Kuruluyor

24 Ekim 2013

Mahalle düzeyinde yaşanan sorunların çözümü, mahallelilerin ortaklaşa çalışmalar gerçekleştirebilmesi ve oluşturulan görüşlerin ilgili kurumlara iletilebilmesinin önemli mekanizması olan mahalle meclislerine bir yenisi daha ekleniyor. Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi kuruluş genel kurulu 21 Kasım Perşembe saat 17.30’da Çataltepeliler Dernek Lokalinde gerçekleştirilecek.

Çanakkale Kent Konseyi Fevzipaşa ve Esenler Mahalle Meclislerinin kurulmasının ardından İsmetpaşa Mahalle Meclisi kurulma çalışmalarına başlandı. Arslancaspor tesislerinde gerçekleştirilen bilgilendirme ve danışma toplantısına Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz, İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Özkan Vural ve mahalle sakinleri katıldı. Katılımcılara mahalle meclislerinin görev, yetki ve çalışma alanları hakkında bilgiler verildi, katılımcılar da önerilerde bulundular.

İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Özkan Vural, oluşturulacak meclisin mahalle için başarılı çalışmalar yapacağına inandığını belirtti. Muhtarlık olarak siteleri gezerek, telefon ve mail yolu ile mahalle sakinlerini genel kurula davet edeceklerini ifade eden Vural; “Mahallemiz için mahalle sakinlerimize çalışacağımız bir ortam ve imkan yaratılacak. Bundan sonra da daha kapsamlı, detaylı çalışmaları mahallemiz ve kentimiz için yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir