ISO Kalite Yönetim Sistemi Uygulamasına Devam

24 Haziran 2013

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü 2009 yılı Nisan ayında çalışmalarına başladığı ISO?9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi kapsamında uygulamalarına devam ediyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu bilgilendirilmede bulunuldu:

ISO?9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi kapsamında İl Müdürlüğümüz, sunmuş olduğu hizmetlerin zamanında ve kolay erişilebilir olması için 2009 yılı Nisan ayında çalışmalara başlamıştır. Bu kapsamda şube işleyişlerini düzenlemek için Kalite Yönetim Sistemi üstekibi oluşturulmuştur. Kalite Yönetim Sistemi, Süreç Yönetimi ve Kurum İçi Kalite Tetkikleri eğitimleri alan ekipler bu doğrultuda çalışmalarını sürdürmüşlerdir. İl Müdürlüğümüz hizmetlerinin vatandaşlara ulaşmasını kolaylaştıracak, işlem süreleri ve başvuru evrakları üzerindeki bürokrasiyi azaltacak etkin bir sistem için Hizmet Masaları birimini oluşturmuştur.

Vatandaşlarımızın, Hizmet masalarındaki görevli personeller tarafından bilgilendirilerek, talep ettikleri hizmetlere kolay ve anlaşılabilir bir şekilde ulaşmaları sağlanmıştır.

İl Müdürlüğü olarak yapmış olduğumuz tüm faaliyetler yazılı hale getirilmiş, yapılan faaliyetlerin sonuçları analiz edilerek uygulamadaki aksaklıkların giderilmesi sağlanmıştır. Tüm bu çalışmaların sonucunda TSE tarafından yapılan denetimlerden geçilerek 2010 yılı Haziran ayında İSO?9001:2008 Kalite Yönetim Sistem Belgesi almaya hak kazanmıştır.

Kalite Yönetim Sistemi Belge Yenilemesi ile ilgili denetim, 20 Haziran 2013 tarihinde İl Müdürlüğümüzde yapıldı. İl Müdürümüz Mustafa Akkuş başkanlığında, yapılan toplantıya İl Müdür Yardımcımız Mustafa Nazlım, Şube Müdürleri, Kalite Yönetim Sistemi Üst Ekibi Temsilcileri, Hukuk Birimi, ve TSE Kalite Yönetim Sistemi Denetim Ekibi katıldı.

Bu kapsamda İl Müdürlüğümüz Türk Standartları Enstitüsü’nden aldığı ISO 9001:2008 Kalite Yönetimi Sistemi Belgesi’nin yılda bir yapılan gözden geçirme ve üç yılda bir yapılan Belge Yenileme tetkikleri, 20 Haziran 2013 tarihinde yapılmış ve yapılan tetkikler başarıyla tamamlanmıştır.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir