İstanbul’da Öldürülen Terörist Çanakkaleli Çıktı

İstanbul’da Öldürülen Terörist Çanakkaleli Çıktı
27 Nisan 2009

İstanbul Bostancı’da terör örgütüne ait bir eve gerçekleştirilen operasyonda öldürülen Orhan Yılmazkaya’nın ailesinin Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinden olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre sabah saatlerinde emniyet kuvvetlerinin İstanbul, Bostancı’da gerçekleştirdiği operasyonda 2 kişi öldü, 6 kişi yaralandı. Terör örgütüne ait hücre evinde ölü olarak ele geçirilen kişinin yakınlarının ise Bayramiç ilçesinde yaşadığı ifade edildi.

Ölü ele geçirilen Orhan Yılmazkaya’nın annesi Aysel ve babası Hikmet Yılmazkaya’nın yıllarca Almanya’da işçi olarak çalıştığı öğrenilirken, ailenin yaklaşık 10 yıl önce Türkiye’ye kesin dönüş yaptıktan sonra İstanbul Beşiktaş’a yerleştiği ifade edildi.

Orhan Yılmazkaya’nın anneannesi Ayşe Öztürk ile dayısı Nuri Öztürk, şahsın yaklaşık 4 yıl önce Bayramiç’e gelerek dedesinin mezarını ziyaret ettikten sonra ilçeden ayrıldığını ve o günden bu yana da kendisinden haber alamadıklarını belirtti.

Olanları duyduktan sonra şok olduklarını belirten anneanne ve dayı, “Anne ve babası Almanya’da olduğu için üniversiteyi bitirmesine biz yardımcı olduk. Çok dürüst bir çocuktu. Bu işi nasıl yaptı, halen anlayabilmiş değiliz” dedi.

Bu arada terörist Orhan Yılmazkaya’nın Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olduğu öğrenildi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir