İşte Çanakkale’de İhraç Edilen Memurlar!

Şebnem Göksel
30/10/2016
30 Ekim 2016

29 Ekim 2016’da yayınlanan 675 sayılı KHK ile görevlerinden ihraç edilenlerin listesi belli oldu. KHK ile ayrıca birçok üniversite ile başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere birçok devlet kurumlarından yüzlerce memur ihraç edildi. TSK’dan da ihraçlar edilen askerler de KHK’da yer aldı.

Yeni Kanun Hükmünde Kararnameler-KHK’lar 29 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayınlandı. İki yeni KHK’da göreve iade edilen TSK personeli listesi bulunuyor. Dicle Haber Ajansı’nın aralarında bulunduğu toplam 15 ajans, gazete ve dergi kapatıldı. Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında 29 Ekim’de çıkarılan 675 sayılı KHK ile 10 bin 159 memur kamudan ihraç edildi. Bu arada 675 sayılı KHK ile 2’si general 39 asker, meslekten ihraç edilenler listesinden çıkarıldı. Bunun yanında TBMM’de 3, Milli Eğitim Bakanlığı’nda 31, AFAD’da 1 görevli, ihraç edilenler listesinden çıkarıldı.

Çanakkale’den Görevden İhraç Edilenler

Çanakkale’de 675 sayılı KHK ile görevlerinden ihraç edilenlerin en fazla olduğu kurumun Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çanakkale Açık cezaevi ile F Tipi kapalı cezaevi olduğu gözlemlendi. Çanakkale’de 10 öğretmen ve okullarda görev yapan 2 hizmetli de ihraç edilenler arasında yer aldı. Ayrıca Çanakkale’nin Ezine ilçesinde 1 hemşire; Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde 1 veteriner ve Çanakkale ili Çan İlçe Müftülüğü’nde görevli 1 kişi görevinden ihraç edildi. Çanakkale Adliyesi’nde 4 kişi ve Çanakkale Açık cezaevi ile F Tipi Kapalı Cezaevi’nde toplam 17 kişi ihraç edildi.

1

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir