Çanakkale Kent Konseyi 17 aralık 2016 seçimli genel kurulda oy kullanacak katılımcı listesini açıkladı.

Tartışmalara neden olan Kent Konseyi seçim listeleri, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı tarafından belirlendi. 188 katılımcının oy vereceği listede, geçtiğimiz günlerde Çanakkale Kent Konseyi’ne dava açan Çanakkale Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Timur Ay ve seçimlere katılamayacağı için itiraz eden İDA Dayanışma Derneği bulunmuyor. Listede, ayrıca temsilci bildirimi yapmayan katılımcıların oy kullanamayacağı belirtildi.
İşte o liste;
ÇANAKKALE KENT KONSEYİ 17 ARALIK 2016 SEÇİMLİ GENEL KURULDA
OY KULLANACAK KATILIMCI LİSTESİ

1 Vali veya Temsilcisi, Adil Karataş
2 Belediye Başkanı veya Temsilcisi, Ülgür Gökhan
VALİ TARAFINDAN BELİRLENEN KURUM VE KURULUŞ TEMSİLCİLERİ
3 Çanakkale İl Özel İdaresi Can Aksoy
4 Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Sedat Bektaş
5 Çanakkale Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü Temsilci Bildirimi yok oy kullanamıyacak
6 Çanakkale İl Gıda , Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Temsilci Bildirimi yok oy kullanamıyacak
7 Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü Temsilci Bildirimi yok oy kullanamıyacak
8 Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Temsilci Bildirimi yok oy kullanamıyacak
9 Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Dr. Ali Taşçı
10 Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Işıl Korkmaz
11 DSİ 252. Şube Müdürlüğü Temsilci Bildirimi yok oy kullanamıyacak
12 Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Temsilci Bildirimi yok oy kullanamıyacak
MUHTARLIKLAR
13 Esenler Mahalle Muhtarlığı Nazife Aydın
14 Cevatpaşa Mahalle Muhtarlığı Evren Kızoğlu
15 İsmetpaşa Mahalle Muhtarlığı Özkan Vural
16 Kemalpaşa Mahalle Muhtarlığı Şebnem Kumtepe
17 Namık Kemal Mahalle Muhtarlığı Cahit Sevim
18 Fevzipaşa Mahalle Muhtarlığı Ramazan Işıldak
19 Barbaros Mahalle Muhtarlığı Şaban Şahin
SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ
20 CHP Tayfun Barın
21 Çanakkale Demokrat Parti İsmail Sazanoğlu
22 AK Parti Gültekin Yıldız
23 Emek Partisi Muzaffer Dağtekin
24 MHP Yusuf Eroğlu
25 HDP Rahime Kanılga
26 Kominist Parti Aytül Tezel
27 Saadet Partisi Kadir Baş
28 Demokratik Sol Parti Ayşe Bedir – Ayşe Kıran- Reşat Çalışkan
ÜNİVERSİTE
29 ÇOMÜ Bünyamin Bacak
30 ÇOMÜ Özgür Özay
KAMU KURUMU NİTELİĞİNDEKİ MESLEK KURULUŞLARI
31 Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası Adem Biçer
32 Çanakkale Terziler Esnaf ve Sanatlarlar Odası Mehmet Yılmaz
33 Çanakkale Kasaplar Fırıncılar Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Selahattin İş
34 Çanakkale Madeni İşler ve Sanatkarlar Esnaf Odası Ferit Bektaş
35 ÇanakkaleBerberler ve Kuaförler Esnaf Sanatkarlar Odası Ayhan Engin
36 Çanakkale Bakkallar ve Bayiler Odası Cumhur Gege
37 Türk Tabipler Birliği Çanakkale Tabip Odası Soner Karatan
38 TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Çanakkale Şubesi İsmail Türker
39 Çanakkale Ziraat Odası Şener Akçay
40 Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Engin Kandemir
41 Çanakkale Diş Hekimleri Odası Neşe Savran – Gülay Kütükçüler
42 Jeoloji Mühendisleri Odası Ercüment Furuncu
43 Ziraaat Mühendisleri Odası Mehmet Diler
44 İnşaat Mühendisleri Odası Can Yalın
45 Mimarlar Odası Sevil Ural
46 Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Tamer Selçuk
47 Türk Eczacılar Birliği 36. Bölge Çanakkale Eczacı Odası N. Jale Karaata
48 Çanakkale Veteriner Hekimler Odası Burhan Bağcı
49 Harita Kadastro Mühendisleri Odası İbrahim Can Ergun
50 Çanakkale Elektrik ve Elektronikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası İsmail Karabacak
51 Çanakkale Şöför ve Otomobilciler Esnaf Odası Mehmet Ali Demir
52 Çanakkale Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Metin Erol
53 Çanakkale Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Bayram Taşyapı
SENDİKALAR
54 Kültür Memur Sen Ramazan Bayrak
55 Eğitim Birsen Fevzi Ali Damnalı
56 Öz Orman İş Sendikası Ali Ünal
57 Tüm Bel Sen Zeki Önder
58 Diyanet Sen Sefahattin Çiloğlu
59 Emekli Memur Sen Vasfi Bölünmez
60 Hak – İş Vedat Yılmaz
61 Enerji Bir – Sen Gökhan Uz
62 Sağlık Sen Suat Özen
63 Toç Bir Sen Serbülent Demirtaş
64 Bayındır Memur Sen Engin Demirci
65 Ulaştırma Memur Sen Mehmet Şevik
66 Büro Memur Sen İbrahim Yerli
67 Büro Emekçileri Sendikası Salih Ersoy
68 Memur Sen Resul Can
69 Eğitim Sen Mustafa Bulgurcu
70 Bem Bir Sen Ramazan Uyanık
71 Birlik Haber Sen Alparslan Ergün Gür
72 Türkiye Kamu Sen Resul Demirbaş
73 Türk Eğitim Sen Etem Kurulay
74 Türk Sağlık Sen Turan Çavdar
75 Türk İmar Sen Kadir İpek
76 Türk Haber Sen Erdem Özkılıç
77 Türk Büro Sen Mahmut Kılıç
78 Türk Tarım Orman Sen Ramazan Yurdagül
79 Türk Enerji Sen Cenk Akgün
80 Türk Diyanet Vakıf Sen Hikmet Yıldız
81 Türk Kültür Sanat Sen Özcan Altınışık
82 Türk Yerel Hizmet Sen Tolga Işık
83 Türk Ulaşım Sen Erdal Bağcı
84 Türk Emekli Sen Cahit Kiper
85 Birleşik Kamu İş Ahmet Mantaş
86 Eğitim İş Hakan Atalay
87 Tarım İş Hüseyin Berkan Demir
88 Tapu Çevre ve Yol İş Murat Badem
89 Büro İş Sercan Duyan
NOTERLER
90 1. Noter Nuran Tavusbay
91 2. Noter Banu Odabaşı
92 3. Noter Neşe İleri
93 4. Noter Nuray Çamcı
94 5. Noter Reşat Duran
BARO
95 Çanakkale Barosu İbrahim Cem Erbil
İLGİLİ VAKIFLAR VE DERNEKLER
96 Çanakkale Spastik Özürlü Çocuklar Eğitim Vakfı Muzaffer Bayraktar
97 Çanakkale Tubingen Vakfı Mustafa Sevim
98 1903 Beşiktaşlılar Derneği Orhan Dom
99 Atatürkçü Düşünce Derneği Cengiz Sayan
100 Bir Damla Otizm Spor Kulübü Derneği Sevim Ay Çanlıoğlu
101 UNICEF TMKD Çanakkale Şubesi Münire Yılmaz
102 Boreas Kadın ve Sanat Derneği Selma Kurtel
103 CALİENTE Dans Evi Aslı Gündaş – Çağla Koparal
104 Cevatpaşa Avcılık ve Atıcılık Derneği Hüseyin Bilgiç
105 Cumhuriyet Kadınları Derneği F. Selvin Öncel
106 Çağdaş Gazeteciler Derneği Çanakkale Şubesi Seçkin Sağlam
107 Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kenan Kaynaş
108 Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Cabir Kaşdemir
109 Çanakkale Avcılık ve Atıcılık İhtisas Derneği Duran Öztürk
110 Çanakkale Bilim Sanat ve Kültür Derneği Saim Yavuz
111 Çanakkale 1915 İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Görkem Önal
112 Çanakkale Can Kurtarma Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Anıl Çalışkan
113 Çanakkale Eski Eserleri, Müzeleri ve Turizmi Sevenler Derneği Musa Tombul – Özgür Çavga
114 Çanakkale Turizm ve Tanıtma Derneği Sefer Göztepe
115 İsmetpaşa Mahallesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Necip Baskıncı
116 Dumlupınar Camii Müştemilatını Yaptırma Yaşatma Derneği Bayram Uygur
117 İnsan Hakları Derneği Lamia İnci Akalp
118 Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Çanakkale Şubesi Ercan Yaman
119 Çanakkale Sağlık Çalışanları ve Emeklileri Derneği Ulviye Çalıdağ
120 Çanakkale Merkez Okçuluk Spor Kulübü Derneği Tandoğu Yazıcı
121 Türkiye Görme Engelliler Derneği İbrahim Batdal
122 Çanakkale Eğlence Sektörü Derneği Deniz Öztürk
123 Çanakkale Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Alper Doğmaz
124 Türkiye Sakatlar Derneği Ümit Burunlular – Lütfikar Karadeniz
125 Çanakkale Roman Kültür ve Sanat Etkinlikleri Derneği Burak Yurdanur
126 Çanakkale Özel Çocuklar Spor Kulübü Derneği Ümit Özyayla
127 Şehir Derneği Mehmet Güven
128 Çanakkale Zihinsel Engelliler Derneği Meliha Abacı
129 MÜSİAD Hasan Hilmi Kav
130 Çanakkale Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği Haki Yavuz
131 Çanakkale İli Ezineliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Mustafa Babaoğlu
132 Çanakkale Kadın El Emeğini Değerlendirme Derneği Fatma Erdoğan
133 Çanakkale Serbest İşçiler ve Hamallar Dayanışma ve Kalkınma Derneği Hüseyin Çay
134 Türk Kadınlar Birliği Safiye Eraş
135 Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği Şenol Zenci
136 Çanakkale Marina Yatçılar ve Kaptanlar Derneği Raşit Ariyel
137 Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği İsmail Erdem
138 Genç Adım Derneği M. Kemal Albayrak
139 Kedi Kara Kültür ve Sanat Derneği Oral Kaya
140 Türkiye Muharip Gaziler Derneği Necdet Erdinç – İbrahim Emir
141 Yaşama Engel Yok Derneği Alaaddin Aydın
142 Çanakkale Koza Gençlik Derneği Celik Kankaya
143 Çanakkale Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Zeki Mert Öztürk
144 Çanakkale Kırım ve Dobruca Tatarları Derneği Ali Ekber Kutsal – Hamit Orcun
145 Han Özel Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Hakan Uçar
146 Türk Hava Kurumu Derneği M. Metin Sarf
147 Çanakkale Esenler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Nihat Duman
148 Türkiye Emekli Subaylar Derneği Ali Önder Uysal
149 Teknikerler Birliği Çanakkale Şubesi Saim Kaya
150 Çanakkale Profesyonel Su Altı Adamları Spor Kulübü Derneği Elmira Günaydın
151 Çanakkale Su Altı ve Can Kurtarma Spor Kulübü Derneği Muammer Erbil
152 Truva Deniz Sporları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Ali Uzun
153 Çanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Cavit Kocaman
154 Tüketici Koruma Derneği M. Niyazi Çelik
155 Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Hüseyin Uzun
156 Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Erdinç Bezgen
157 Çanakkale Ev Pansiyoncuları Ve Turizm Çalışanları Derneği Süleyman Uysal
158 Human17 Naci Hasan Efendi
KENT KONSEYİ MECLİS VE ÇALIŞMA GRUPLARI
159 Kadın Meclisi Sevgi Uluşal
160 Engelli Meclisi Remzi Bolaman
161 Çevre Meclisi Ali Aydın Çalıdağ
162 Spor Meclisi Fadıl Kurt
163 Kültür ve Sanat Meclisi Deniz Fatma Erbaş
164 Esenler Mahalle Meclisi İrfan Kütüklü
165 Cevatpaşa Mahalle Meclisi Şevket Ağan
166 İsmetpaşa Mahalle Meclisi Mehmet Yıldırım
167 Namık Kemal Mahalle Meclisi Şükran Yaman
168 Fevzipaşa Mahalle Meclisi Mustafa Kırıkkulak
169 Barbaros Mahalle Meclisi Emine Turan
170 Seçmen Beyannamesi Çalışma Grubu Engin Balıkçı
171 Mülteci Çalışma Grubu Mehmet Dağaşmaz
172 Marina Çalışma Grubu Sıtkı Top
173 Plajlarımız Sahillerimiz Çalışma Grubu Mehmet Günaydın
174 Sahiller Hepimizin Çalışma Grubu Şahabettin Kalfa
175 Eğitim İçin Gönüllü Destek Programı Çalışma Grubu Güneş Güneysu
176 Yaşam Gönüllüleri Çalışma Grubu Eren Can
177 Huzurevi Çalışma Grubu Coşkun Bakar-Sermet Atadinç
178 Şiddet Çalışma Grubu Gülay Sarışen
179 Çocuk İstismarı Araştırma ve Önleme Çalışma Grubu Cansu Topal-Osman Güney
180 Boreas Kırkyama Çalışma Grubu İdeal Demir-Güzin Şen
181 İzciliği Geliştirme ve Yaygınlaştırma Çalışma Grubu Muhammet Şapçı
182 Çanakkale Anayasa Çalışma Grubu N.Ali Hacıalioğlu
183 Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini Uygulama ve İzleme Çalışma Grubu Ayşe Hidayet Tapkan
184 Kadının İnsan Hakları Eğitimi Çalışma Grubu Keziban Buldu
185 “Bisiklet Yolları Bisikletlerindir” Çalışma Grubu Doğan Can Çetin
186 Kente Yönelik Stratejik Planların İzlenmesi ve Değerlendirilmesi Çalışma Grubu Salih Aslan
187 Çocuk Kalbi Engel Tanımaz Faaliye Raporunu İzleme Çalışma Grubu Reyhan Gün
188 Şehir İçi Toplu Taşıma, Ulaşım Sorunlarının Tespiti Çalışma Grubu Ali Ürer