Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“İyi Geceler Anne” tiyatro oyunu

“İyi Geceler Anne” tiyatro oyunu

Pulitzer Ödüllü oyun “İyi Geceler Anne” Çanakkaleli izleyicisiyle buluşacak.

Yeşim Özsoy’un yönettiği Marsha Norman’ın Pulitzer ödüllü oyunu “İyi Geceler Anne” tiyatro oyunu Çanakkale’de sahne alacak. Lale Mansur ve Gizem Aldemir’in etkileyici performansları ile saat 20.00’de Çanakkale ÇTSO Salonu’nda başlayan tiyatroyu sakın kaçırmayın!

OYUN ÖZETİ
Oyun Jessie ve beraber yaşadığı annesi Thelma’nın, birlikte geçirdikleri son geceyi anlatır. Oyun, Jessie’nin annesine, ertesi sabah ölmüş olacağını, çünkü o gece intihar edeceğini açıklamasıyla başlar. Jessie bunları, evi derleyip toplarken ve annesine yapacağı manikür için hazırlanırken, kayıtsızca, öylesine anlatır. Bunun ardından iki kadın arasında geçen konuşmalarda, Jessie’nin bu kararı neden verdiği, annesiyle olan yaşantısının detayları, kendi ölümünü en ince ayrıntısına kadar nasıl planladığı açığa çıkar. Oyun, kaçınılmaz sona doğru tedirgin edici şekilde hızla ilerler. 1983’te Pulitzer Drama Ödülü kazanan oyun, modern insanın en sevdiklerinin yanında bile kendini yalnız, çaresiz ve mutsuz hissetmesini, insanlar arasındaki iletişimsizliğin ve hoşgörüsüzlüğün varabileceği son noktayı anlatır.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir