JATA Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Çanakkale Standına Büyük İlgi

JATA Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Çanakkale Standına Büyük İlgi
20 Eylül 2013

Asya kıtasının en büyük turizm ve seyahat fuarı olan JATA’da Türkiye standı büyük ilgi gördü. Çanakkale’nin de diğer iller ile birlikte yer aldığı Türkiye standında etkinlik hiç hız kesmezken, Japonlar özellikle zengin Japonca promosyon ve tanıtım malzemeleri ile fuara katılım sağlayan Çanakkale standı önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

12-15 Eylül 2013 tarihleri arasında Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleştirilen JATA Turizm ve Seyahat Fuarı’na Çanakkale’yi temsilen Çanakkale Valisi Ahmet Çınar başkanlığında Çanakkale Valiliği Özel Kalem Müdürü Mustafa Tan, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Şinasi Haznedar, Güney Marmara Kalkınma Ajansı(GMKA) Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran ve Çanakkale Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Duygu Albayrak katıldı.

Dört gün süren fuar boyunca gerek turizm profesyonellerine gerekse fuara katılım sağlayanlara kentin konumu, lezzetleri, kültürel değerleri, sosyal yaşamı ve daha pek çok konuda Japonca materyaller ile tanıtım sağlandı, görüşmeler yapıldı. Ülkemizden bir çok ilin katılım sağladığı fuar organizasyonunda Çanakkale’nin yanısıra BAKA (Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı), İKA (İpekyolu Kalkınma Ajansı) ve Balıkesir, Amasya, Kırşehir gibi iller de yer alırken, seyahat acenteleri de Türkiye standında hazır bulundu. Çanakkale’nin de içinde bulunduğu turistik illerin görseller ile desteklendiği Japonca sunumlar fuar süresince Türkiye standında devam ederken, fuarı ziyaret eden katılımcılar ise sunumları dikkatle takip etti.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada fuar organizasyonunun Çanakkale’nin vizyonunda merkez noktada bulunan turizmin geliştirilmesi açısından hedeflenen noktaya ulaştığı belirtildi. Türkiye’yi ve Çanakkale’yi daha önce ziyaret eden Japon turistlerin yeniden gelmek istediklerini ve Çanakkale’ye olan hayranlıklarını övgü dolu sözlerle dile getirdikleri aktarıldı. Fuarın Çanakkale’yi daha önce ziyaret edenler için bir anımsatma niteliği taşırken, henüz ziyaret etmeyenler için ise merak edilen bir destinasyon olarak hafızalarda yer edinmesine katkıda bulunduğu bildirildi.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir