Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kabatepe Açıklarında Ağlara Mayın Takıldı

Kabatepe Açıklarında Ağlara Mayın Takıldı

Çanakkale’nin Eceabat ilçesi Kabatepe Limanı açıklarında bir balıkçının ağlarına Çanakkale Savaşı’ndan kalma olduğu iddia edilen bir mayın takıldı.

Edinilen bilgiye göre, balık yakalamak için teknesi ile Kabatepe açıklarında denize açılan Yasin Girit, ağlarını denize attı. Bir süre sonra ağları toplarken ağır bir cismin olduğunu gören Girit, bunun bir mayın olduğunu görünce şaşkına döndü. Teknesine aldığı mayın ile Kabapepe Limanı’na kadar gelen balıkçı mayını kıyıya çıkardıktan sonra Sahil Güvenlik ekiplerini telefonla arayarak durumu bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler Çanakkale Savaşı’ndan kalma olduğu iddia edilen mayının patlamamış olma ihtimaline karşı limanı güvenlik şeridiyle kapattı. Gökçeada’dan Kabatepe’ye giden feribot da Çanakkale’ye yanaşmak zorunda kaldı. Uzman ekipler tarafından incelenecek yaklaşık 97 yıllık olduğu iddia edilen mayının patlatılarak imha edilmesi planlanıyor.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir