Kabulünün 100. Yılında İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy Sergisi Açıldı

Kabulünün 100. Yılında İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy Sergisi Açıldı
01 Şubat 2021

TBMM Genel Kurulunca 2021 yılının “İstiklal Marşı Yılı” olmasının kararlaştırılmasının ardından bu yıl boyunca tüm kamu kurum ve kuruluşları tarafından, milli marşın anlamını ve Kurtuluş Savaşı’nın önemini anlatmak amacıyla İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri düzenlenmekte.

Bu kapsamda Trakya Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve ÇOMÜ’nün ev sahipliğinde ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Anafartalar Yerleşkesinde “Kabulünün 100. Yılında İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy” sergi açılışı gerçekleştirildi.

“Kabulünün 100. Yılında İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy” sergi açılışına; Vali İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektör V. Prof. Dr. Süha Özden, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç, Trakya Üniversitesi Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Nurten Çetin, Anadolu Şehit Aileleri Dernek Başkanı Sebahat Korkmaz Demir ve ÇOMÜ personeli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda ÇOMÜ Rektör V. Prof. Dr. Süha Özden, ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç, ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü akademisyeni Doç. Dr. Cahide Sönmez ve Trakya Üniversitesi Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Nurten Çetin tarafından birer konuşma gerçekleştirildi.

Vali İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektör V. Prof. Dr. Süha Özden, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç ve Trakya Üniversitesi Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Nurten Çetin tarafından kurdele kesimi gerçekleştirilerek “Kabulünün 100. Yılında İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy” sergisi açıldı.

Açılışın ardından “Kabulünün 100. Yılında İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy” sergisini gezen Vali İlhami Aktaş, Trakya Üniversitesi Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Nurten Çetin’den bilgi aldı.

“Kabulünün 100. Yılında İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy” sergisi 01 – 12 Şubat 2021 tarihleri arasında ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Anafartalar Yerleşkesinde vatandaşların ziyaretine açık olacaktır.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir