Çanakkale’de Kadın Buluşması: “Kadın ve Sanat”

03 Eylül 2014

2010 yılında Kültürlerin Ortak Dili “Barış” temasıyla başlatılan ‘Kadın Buluşması’ etkinliği bu yıl 2’nci kez ‘Kadın ve Sanat’ teması ile düzenlenecek.

Çanakkale’nin kardeş kenti Osnabrück Kadınlar Birliği ile Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ve kadın STK’larının işbirliği ile düzenlenecek Kadın Buluşması, 9-11 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kadına ve hayata dair temaların farklı bakış açılarıyla tartışıldığı Kadın Buluşmalarının bu yıl ki teması ‘Kadın ve Sanat’ olarak kurgulandı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın eşi Hale Gökhan’ın önderliği ve katkılarıyla gerçekleştirilecek buluşmada söyleşiler, sergiler ve çeşitli sunumlar yapılacak. Kardeş kent Osnabrück ve Osnabrück’ün kardeş kenti Greifswald’dan gelecek kadın konuklar ise programlara katılarak, sunumlarını yapma ve kentimizi tanıma fırsatı bulacaklar.

Şafak Pavey, Konuk Olarak Katılıyor
CHP İstanbul Milletvekili, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi, Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi, Türkiye?Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkan Yardımcısı ve Doğa Hakları Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey, “Kadın ve Sanat” temalı kadın buluşması kapsamında, Seramik Müzesi’nde kadınlar ile buluşarak, bir sunum gerçekleştirecek. Pavey’in programı, 9 Eylül 2014 Salı günü saat 11.00’de düzenlenecek.Aynı gün Şafak Pavey’in ardından kardeş kentlerin ‘Kadın ve Sanat’ konulu sunumları programda yer alacak.

Kadın Buluşması Programları Üç Gün Boyunca Devam Edecek…
10 ve 11 Eylül tarihlerinde de sanata dair söyleşiler ile renklenecek programa, tüm kentli kadınlar davetlidir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir