Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kadın Çiftçiler İl Birincisi Olabilmek İçin Yarışacak

Kadın Çiftçiler İl Birincisi Olabilmek İçin Yarışacak

Çanakkale’de, bu yıl yedincisi düzenlenecek, “Kadın Çiftçiler Yarışıyor” isimli bilgi yarışması 12 Mart Cuma günü yapılacak.

Tarım Bakanlığı’nın, kırsal kesimde yaşayan kadın çiftçilerin birbirleriyle tanışıp-kaynaşmaları, kendilerine güven sağlamaları, sosyal etkinlikte bulunmaları, bakanlıkça yapılan eğitim ve yayım çalışmaları ile tarımsal konulardaki bilgi ve becerilerinin değerlendirilmesi amacıyla düzenlediği, “Kadın Çiftçiler Yarışıyor” bilgi yarışmasının Çanakkale finalinde 10 köy yarışacak. İl merkezinden Kumkale beldesinin dışında Bozcaada ve Çan ilçesi dışında diğer ilçelerden toplam 10 köyün katılacağı yarışmada kadın çiftçiler il birincisi olabilmek için birbirleriyle kıyasıya yarışacak. Mehmet Akif Ersoy toplantı ve tiyatro salonunda yapılacak yarışma sonunda il birincisi olan ekip 14 Nisan?da Manisa?da yapılacak bölge yarışmasına katılma hakkını elde edecek. Manisa?da yapılacak bölge yarışmasında dereceye giren ekip de Kırşehir?de yapılacak finallere katılacak? dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir