Kadın Dayanışma Merkezi hizmete girdi

28 Kasım 2017

Çanakkale Belediyesinin katkılarıyla yenilenen El Emeğini Değerlendirme Derneği(ELDER) Kadın Danışma Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.
Açılış törenine Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özlem Eryiğit, ELDER Başkanı Fatma Erdoğan, belediye personeli ve kentli kadınlar katılım gösterdi. Törende açılış konuşmasını yapan ELDER Başkanı Erdoğan, dernek ve dernek çalışmaları hakkında bilgi verirken, Çanakkale Belediyesine katkılarından dolayı teşekkür etti. Törende konuşan Başkan Yardımcısı Ünüvar ise; “Yenilenen büronun kadınların üretimlerini arttırmaya vesile olmasını diliyorum. Buranın yenilenebilmesi için Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz büyük emekler verdi. Çanakkale Belediyesi, kadının görünür kılınması, STK’ların desteklenmesi, kadınların ekonomik olarak güçlenebilmesi ve kadınlara pozitif ayrımcılık yapma konusunda öncü belediyelerden biri. Tabi ki ELDER ile gösterdiğimiz dayanışma da bunun güzel bir örneği” şeklinde konuştu.
Konuşmasını sürdüren Başkan Yardımcısı Ünüvar; “Açılışımız aynı zamanda Kadına Şiddetle Mücadele Gününe denk geldi. Bu konu maalesef ülkemiz için içler acısı bir durum. Kadına yönelik şiddet sadece ülkemizde yaşanan bir sorun değil, evrensel de bir sorun. Yapılan çalışmalar gösteriyor ki, kadınlar ne kadar eğitim alırsa, ne kadar ekonomik olarak özgürlüklerini kazanırlarsa, yani toplumun diğer yarısı olan kadınlar toplumun ne kadar içerisinde olurlarsa, o kadar da erkeklere ihtiyaç duymuyorlar, üretime katılıyorlar, onların yetiştirdiği çocuklar da ülke ekonomisine, dolayısı ile dünyaya refah ve huzur getirebiliyor. Bu amaca hizmet edecek olan merkezimizin kentli kadınlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. ELDER Başkanı Erdoğan, Başkan Yardımcısı Ünüvar’a konuşmasının ardından katkıları nedeni ile çiçek ve hediye takdiminde bulundu. Ardından Başkan Yardımcısı Ünüvar ve katılımcılar, belediyenin katkıları ile yenilenen Kadın Dayanışma Merkezi’nin açılışını gerçekleştirirken, merkezi gezdi. Çeşitli ikramların yapıldığı etkinlikte Başkan Yardımcısı Ünüvar, dernek çalışmaları hakkında bilgi alırken, kadınlardan gelen talepleri dinleyerek not aldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir