‘Kadınlar İçin Mesleki Eğitim’ Tanıtım Toplantısı Yapıldı

15 Şubat 2014

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ve Çanakkale’de Vali Ahmet Çınar’ın eşi Ümmügülsüm Çınar’ın himayesinde yürütülen toplum kalkınmasında gönül elçileri projesinin 2. Alt bileşeni olan ve bu yıl gerçekleştirilen “Kadın Ve Güçlenme” başlığı altında ‘Kadınlar İçin Mesleki Eğitim’ tanıtım ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Ahmet Çınar ve Eşi Ümmügülsüm Çınar, Boğaz Ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aydın Şirin ve eşi, Belediye Başkan Vekili Ali Sürücü, Cumhuriyet Başsavcısı Salih Çokal ve eşi, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ersin Fırat’ın açılış konuşmasının ardından Ümmügülsüm Çınar “Bizler geleneklerimizde var olan yardımseverliğin yansıması olarak geliştirilen gönül elçileri projesi ile dezavantajlı gruplara yönelik yürütülen çalışmalarda birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek toplumun kalkınmasını desteklemek için gönül elçisi yolculuğumuza başladık. Bizi biz yapan değerleri yaşadıkça sevgiyi, şefkati, merhameti paylaştıkça gücümüzün artacağına olan inancımızla sorumluluk yüklenerek gönül elçisi olduk.” dedi.

Daha sonra Vali Ahmet Çınar Gönüllülük esaslı bu projelerin kadınların meslek hayatında daha aktif olmalarına, sosyal hayata katılmalarına fayda sağlayacağına inandığını ifade ederek “Bizim işimiz değer üretmek, işi sağlam yapmak. Bu iş burada bitmesin. Herkesten ricam, bir kişinin kurtulması için çabalarınız samimi olsun, gönülden olsun. Bu projenin adı da zaten gönül elçileri, lütfen çocuklarımızı, kimsesizlerimizi dezavantajlı grupları ve son etkinlikte mesleki okullara yönlendirebilmeyi ihmal etmeyelim, yapmış olmak için değil, hakikaten dönüp te arkamıza baktığımız zaman yaptığımız işin vicdani gururunu yaşamamız için yapalım. dedi.

Toplantıda projeye ilişkin tanıtım sunumu Sosyal Hizmet Uzmanı Feride Akkol tarafından gerçekleştirilmesinin ardından Gönül Elçileri hizmetlerinden faydalanan Uğur Aksoy’un konuşması ve çiçek takdimi ile program sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir